Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

Režisér Biser Arichtev o seriálu Kukačky: To, co zažili skuteční hrdinové, by nechtěl zažít vůbec nikdo

Režisér Biser Arichtev o seriálu Kukačky: To, co zažili skuteční hrdinové, by nechtěl zažít vůbec nikdo
Zdroj: Showpix.cz
+ Dalších 13 fotografií
rozhovor
Režisér Biser Arichtev (44) natočil třináct dílů dramatického seriálu Kukačky, který bude mít premiéru 8. ledna na České televizi. Seriál pojednává o životě mladého manželského páru, který zjistí, že jejich dítě vlastně jejich dítě vůbec není a pochopí, že došlo k záměně s jiným miminkem a musí se rozhodnout, co udělají dál. Po prvním přečtení scénáře Biser Arichtev věděl, že ho čeká velmi emotivní příběh. Co o seriálu Kukačky v rozhovoru pro Českou televizi ještě prozradil?

Nový seriál Kukačky míří na televizní obrazovky. Seriál pojednává o manželském páru, který zjistí, že jejich syn vlastně jejich syn vůbec není a musí se poprat s mnoha překážkami, které je za nalezením jejich skutečného dítěte čeká.

Za scénářem třináctidílného seriálu stojí Jan Coufal, který se inspiroval vlastní zkušeností. "Inspirací mi byla vlastní zkušenost. Mé mamince přinesli po porodu místo mě cizího kluka. Všimla si toho po pár minutách a zjednala nápravu," prozradil pro ČT.

Do režisérského křesla seriálu Kukačky usedl Biser Arichtev, který pro Českou televizi prozradil detaily z natáčení.

První pocity po přečtení scénáře ukázaly, že to bude velmi emotivní příběh. "Později po prvním přečtení mi bylo jasné, že nás čeká velmi emotivní příběh plný neobvyklých životních situací a konfrontací. Zajímavé je, že obsáhlejším tématem není ani tak výměna dětí jako taková, ale mezilidské a zejména rodinné vztahy a vazby," svěřil se Arichtev.

"Tentokrát jsme se maximálně soustředili na emoce, které postavy prožívají. Zaměřili jsme pozornost diváků víc na emocionální prožitek než na okázalý vizuál. Jsem přesvědčený, že se to povedlo. Je to skvělý ‚herecký seriál‘ a diváci to určitě ocení," prozradil pro Českou televizi.

Herci museli ztvárnit pocity, které jsou pro běžného člověka nepředstavitelné

Režíser Biser Arichtev prozradil, jak bojoval s tím, aby herci ztvárnili své postavy co nejautentičtěji. "V seriálu jsou opravdu situace, které nikdo z nás nezažil a nikdy by zažít ani nechtěl. Jsou ale vedené základními emocemi jako zmatení, vztek, smutek, radost. Především je tu ale láska jako základní rodinné pouto. Je jasné, že to nejcennější, co v životě máme, jsou naše děti. Jsme pro ně ochotni udělat cokoliv. Naším úkolem bylo prozkoumat, jak silné to pouto rodiny je. Jestli je možné ztratit jistotu nebo ji narušit, a pak najít způsob, jak ji získat zpět. Byla to hodně zajímavá výzva," svěřil se.

Práce s dětskými herci je velmi odlišná od práce s herci dospělými a Biser Arichtev prozradil, jakým způsobem si je vybírá. "Pracuji s dětmi prakticky v každém ze svých projektů. Za tu dobu jsem si uvědomil jednu věc, a tentokrát víc než jindy. U dětí je nejdůležitější si správně vybrat. Zvlášť u seriálu, jako jsou tyto, kdy děti mají poměrně dost prostoru. Někdy je to totiž v polovině přestane bavit, protože zjistí, že to není vždycky jen zábava, že je to prostě práce," řekl pro Českou televizi.

Jaké je správné rozhodnutí?

Biser Arichtev je sám otec dvou dětí. Jedno z nich mu na svět přivedla půvabná manželka Veronika Arichteva, se kterou si užívá mateřství.

V rozhovoru promluvil Biser o tom, co by dělal, kdyby se vyskytl v podobné situaci. "Snažil bych se najít řešení, stejně jako naše postavy. A stejně jako ony bych pravděpodobně dospěl k tomu, že žádné správné řešení v takové situaci vlastně neexistuje."

Vyřazený Pítr ze Survivoru o vztahu s Gábi: Jak s jejich láskou zamávaly drby o Andree

Související články

Další články

Nejnovější kauzy