Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 MS v hokeji 2024 Survivor 2024 - aktuálně

Režisér Bastardů Tomáš Magnusek přiznal myšlenky na sebevraždu. Na dálnici jsem to chtěl napálit do zdi, říká

Tomáš Magnusek ve svém hubenějším období.
Zdroj: herminapress
+ Další 4 fotografie
TRÁPENÍ

Ať už jeho tvorbou opovrhujete, nebo ji milujete, jedno se mu upřít nedá: režisér, scenárista, producent a herec Tomáš Magnusek (38) před čtrnácti lety vletěl do světa českého filmu jako velká voda a dnes s ním rád točí i miláček národa Štěpán Kozub. Tomáš si ale prošel i okamžiky, kdy by sice kritiky zachránil před svými nejslavnějšími díly, ale jeho děti by přišly o tátu. Co o myšlenkách na sebevraždu prozradil na TikToku i redakci eXtra.cz? „Přemýšlel jsem, že se zabiju,“ potvrdil nám.

Tomáš Magnusek: Myšlenky na smrt

Filmař Tomáš Magnusek bývá ironicky označovaný za novodobého Zdeňka Trošku, vysmívají se mu kvůli jeho dílům, ale u diváků má docela slušný úspěch, díky němuž se už dlouho živí jen filmem a seriály. Bývaly však doby, kdy to málem vzdal. A nejen svou profesi, ale i celkově naději na život.

„Jednou jsem zažil moment, kdy jsem letěl po dálnici z Prahy do Náchoda po hrozných h***ech a už jsem měl chuť to strhnout na té D11 a napálit to tam do zdi, protože to bylo hrozný. Hrozná věc, co se mi stala,“ svěřil se Tomáš Magnusek na svém TikToku.

„Dodneška si to pamatuju. Rozjel jsem se v tom autě, v jeden moment jsem se tam zastavil a začal jsem vymýšlet, co s tou situací dělat, jestli má řešení. Našel jsem ho a zbytek cesty jsem jenom obvolával a hledal řešení,“ pokračoval.

Přiznání: Chtěl jsem se zabít

Redakce eXtra.cz režiséra kritizovaných i chválených děl (Bastardi, Stáří není pro sraby a další – viz přehled na ČSFD) oslovila kvůli podrobnostem.

„Myslím si, že to bylo hned po prvním filmu Pamětnice z roku 2009. Vy sám si to pamatujete, byl jste na premiéře. Nikdo totiž tehdy nepřišel do kina a já měl tři a půl milionu dluhů, do toho exmanželka Gábina v nemocnici pomalu umírala, protože měla stejně velký krevní otok jako plod v břiše. Byl jsem tehdy na syna skoro sám. Celé se to podělalo, a tak jsem fakt myslel, že se zabiju,“ přiznal eXtra.cz Magnusek.

Byly jen dvě možnosti: buď to ukončit, nebo s filmem začnu s projektorem jezdit po domovech důchodců. Ze školy (Tomáš byl učitelem – pozn. red.) jsem si půjčil plátno a objížděli jsme s filmem stařečky a stařenky. Postupně jsme díky tomu vydělávali na ty dluhy,“ vzpomíná, jak se vylízal z potíží.

Magnusek nebyl nejúchvatnější scenárista na světě, měl ale zázračnou schopnost přilákat před kameru seniorské hvězdy stříbrného plátna. Právě v Pamětnici se tak sešla unikátní sestava: například Stanislav Zindulka, Zita Kabátová, Jan Skopeček, Květa Fialová, Jaroslav Čejka, Vladimír Brabec, Lubomír Lipský starší, Josef Somr, Libuše Havelková, Miloš Nesvadba, Stanislav Fišer, Jiří Krejčík, Antonie Hegerlíková a desítky dalších hvězd, které už nejsou mezi námi.

Není tak vůbec divu, že film zaujal dříve narozené.

Záchrana

Hned rok poté se Tomášovi podařilo natočit jeho největší divácký hit, Bastardy, o učiteli, který zatočí s romskými grázly. Ten vydělal tolik, že zaplatil i několik dalších snímků. Do kin tento týden vstupuje již čtvrtý díl s názvem Bastardi: Reparát.

Od té doby už neměl takový finanční malér. „Nebylo to pokaždé jednoduché, ale už nikdy jsem pomalu nekrachoval. Když něco vydělám, hned to nacpu do dalšího projektu. Zatím jsem se nenaučil užívat peníze. A ani na sebevraždu jsem už nemyslel. Je pravda, že když mi sebrali seriál Stopy života, tehdy mě to hrozně deptalo a finančně to bylo složité, ale už to nebyl až tak intenzivní pocit beznaděje,“ dodal pro eXtra.cz Tomáš Magnusek.

Další rána pro Veronicu Biasiol. Po vlně hejtů během Miss jí ublížila vlastní maminka. Kráska přiznala velké zklamání

Související články

Další články

Nejnovější kauzy