Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy StarDance 2019 Extra Host (pořad) demonstrace proti Babišovi Události roku 2019

Nejnovější kauzy

Režisér a herec Jiří Krejčík je po smrti: Připomeňte si v galerii 5 filmů, kterými se zapsal do české kinematografie!

Jiří Krejčík zvládal hrát, režírovat i psát scénáře.
+ Další 2 fotografie

Dožil se úctyhodných pětadevadesáti let a po delším pobytu v nemocnici dnes ráno zemřel. Jiří Krejčík tu ale bude navždy, a to zejména v české kinematografii, protože má na kontě snímky, na které se nezapomíná. Nejen jako režisér, ale i jako herec.

Všichni určitě znáte Slavnosti sněženek a vybavuje se vám uzenář Karel, který „na co přijde, to sežere“. I když měl Krejčík třeba jen malou roli ve filmu, vždy byla tak výrazná, že si ji lidé vybaví i po letech. Dalším jeho slavným hereckým kouskem je třeba role rodinného doktora v Pelíškách.

Před kamerou mu to šlo stejně jako za ní a tady je 5 jeho filmů, na něž se nezapomíná.

5. Vyšší princip

Krejčík stál za kamerou a natočil drama s hlubokým psychologickým nádechem. Film o morální síle jedince a všudypřítomného strachu.

4. Svatba jako řemen

Exceloval zde hlavně Vladimír Pucholt a zdatně mu sekundovala Iva Janžurová. Sice se ve filmu řeší podezření ze znásilnění, ale jedná se o jednu z nejlepších českých komedií.

3. Penzion pro svobodné pány

Zběsilá konverzační komedie zase s Janžurovou, Jiřím Hrzánem a Josefem Abrahámem. Celý děj se odehrává v úseku jednoho večera a následného rána a film má spíše divadelní podobu. Však je také původně divadelní hrou.

2. Slavnosti sněženek

Krejčík se tu mihl v malé roli pana Karla, který sní během uzení všechny klobásy a salámy. Přestože byl na plátně asi tři minuty, nedá se na něj zapomenout.

1. Pelíšky

Doktor na návštěvě u rodiny Jiřího Kodeta, kde se zrovna řeší, jestli jsou knedlíčky noky. Krejčík zde působí jako přesný opak cholerického pána domu.

Mohlo by vás zajímat

Další články