Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Rey Koranteng se nakazil britskou mutací covidu: Neuvěřitelná bolest, takový stav jsem nikdy nezažil

Zdroj: reprofoto TV Nova
rozhovor
Oblíbený moderátor Televizních novin Rey Koranteng (46) má britskou mutaci covidu-19. O průběhu i příznacích nemoci se rozhodl promluvit. Dle jeho slov je to velmi nenápadná nemoc, která se u něj postupně rozjela. Nemocí se nakazila i jeho manželka. Kde se mohl nakazit, netuší.

Moderátor Televizních novin Rey Koranteng na nějakou dobu zmizel z televizních obrazovek, důvodem je nakažení britskou mutací covidu-19 Průběh nemoci se rozhodl popsat v pořadu Život ve hvězdách.

"Mám covid-19, britskou mutaci. Ten první týden, to byl očistec. Já jsem teda naštěstí neměl problém s dýcháním, ale měl jsem vysoké teploty, těch se stále nemůžu zbavit, i když už je to teď vcelku v pohodě," svěřil se Koranteng.

Neuvěřitelná bolest zad, takový stav jsem nikdy nezažil

Ztráta chutě a čichu je jedním z hlavních příznaků nákazy koronavirem. O tyhle smysly Koranteng nepřišel, avšak potkaly jej jiné nepříjemné příznaky. "Chuť k jídlu mám, a neustálou na pomeranče, pro ty bych zabil," řekl moderátor, kterému se nemoc projevila i neustálým pálením kůže.

"Jako když máte popálenou kůži, tak to jsem měl asi tři dny na zádech. A k tomu neuvěřitelná bolest zad. Já na to vcelku netrpím, ale tohle bylo, jako by vám po zádech přeběhl kůň," popsal nemoc, která se ze začátku jevila nenápadně.

"Já už jsem tak nějak podvědomě tušil, že to bude covid, protože jsem nikdy takový stav nezažil. Za svůj život jsem měl chřipky i angíny, ale tohle je tak podivný stav," dodává Koranteng, který nemá tušení, kde se mohl nemocí nakazit. "To je na tom nejdivnější! Já jsem všechna opatření dodržoval. Nosil jsem roušku, nikam jsem nechodil kromě práce. Jinak jsem byl jen doma."

Nakazila se i manželka

Ač se Rey izoloval do jiné části domu, s britskou mutací covidu se pere i jeho manželka, jeho děti zůstávají stále negativní. "Manželka je pozitivní a děti jsou negativní. Bolí ji hlava, ale ono je to zrádné a pomalu se to rozjíždí, takže nedokážu a bojím se vůbec posoudit, co ji čeká v dalších dnech," dodal v pořadu Život ve hvězdách.

Související články

Další články