Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Rey Koranteng o dcerách: Vanessa žije v cizině s Finem, nejmladší šla do 1. třídy

Moderátor Rey Koranteng v elegantním obleku.
Zdroj: Martin Procházka/eXtra.cz
+ Další 2 fotografie
Exkluzivní rozhovor

Rey Koranteng (47) v exkluzivním rozhovoru redakci eXtra.cz prozradil, čím by se živil, kdyby ho neznala celá republika, co ho za celou kariéru nejvíce mrzí i špetku ze svého soukromí.

Reynold Koranteng o práci

Co je na moderování nejtěžší?

Já vlastně nevím. Podle mě se moderování rovná přirozenost, člověk by neměl nic hrát. Herectví je těžké, protože předstíráte, že jste něco, co nejste. Ale moderátor má být přirozený, na nic si nehraje. Z mého pohledu moderování těžké není.

A nastala už situace, kdy jste si řekl, že vás vaše práce přestává bavit?

Ne, nikdy. Kdyby mě moderování přestalo bavit, nemohl bych ho dělat. Nemůžete dělat dlouhodobě něco, co vás nenaplňuje. Na Nově jsem od roku 1994, což je 27 let. Ale na druhou stranu samozřejmě byly dny, kdy jsem na sebe byl naštvaný, to určitě. Měl jsem pocit, že se mi nedaří, ale nikdy jsem si neřekl, že mě moderování už nebaví.

Nedaří? Vždyť jste eso svého oboru...

Člověk na sobě musí neustále pracovat a snažit se zlepšovat. Někdy si říkám, že jsem se měl zeptat jinak, položit otázku jiným způsobem... tady jsem se nedoptal, tady mi nezbyl čas. To mě vždy mrzí nejvíc, že nezbyl čas. V tomhle ohledu. Když je člověk se sebou spokojený, nenutí ho to se dál posouvat a to je problém.

Byla pro vás improvizace vždycky lehká?

Jo, určitě. Já mnohem radši improvizuji, než abych se držel scénářů. I můj život se mnou improvizuje, jsem na to zvyklý a vyhovuje mi to. Naopak když mám něco striktně předepsaného, mám s tím trošku problém.

Kdybyste se neživil moderováním, čím byste byl?

To je správná otázka, ale nevím. Před časem jsem nad tím přemýšlel a asi bych se motal kolem letectví, létání mě baví. Anebo něco jiného ve svém oboru.

Rey o cestování i rodině

Jak jste si užil léto?

Na začátku července jsme byli s rodinkou na dovolené. Já to vždycky rozdělím a část prázdnin trávíme v Česku, část v zahraničí.

Jak se má rodina?

Já věřím, že dobře. Děti si užily prázdniny, dcera Vanessa po dlouhé době přiletěla do Česka, což kvůli covidovým opatřením nemohla. Aktuálně studuje v cizině (žije na severu Evropy, pozn. red.).

Kdy dcera odjíždí a plánuje návrat do Čech?

Vanessa tu byla už v květnu, odjela prvního září. Chtěla s námi doprovodit Leontýnu do první třídy. Ona studuje mezinárodní obchod a vzhledem tomu, ze má finského přítele a dostala tam i zajímavou práci, tak návrat zatím vůbec neplánuje.

Je nějaká země, kam byste se chtěl podívat?

Těch je hodně, ale hlavně asi Vietnam.

Proč zrovna Vietnam?

Hodně jsem se zabýval dějinami Vietnamu, jeho koloniální a postkoloniální érou. Je to nesmírně zajímavá země, Vietnamci jsou jako národ mimořádně úspěšní. V průběhu 20. století porazili tři velmoci, Francii, Ameriku, Čínu. Sjednotili rozdělený stát. Stojí před spoustou problémů, které bych chtěl vidět zblízka a ne z vyprávění. Navíc jsou neskutečně pracovití. A všichni z mých známých, kdo tam byli, souhlasili, že je to ohromně zajímavý cíp světa.

Související články

Další články