Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy MS v hokeji 2019 Ewa Farna Meghan Markle The Voice

Nejnovější kauzy

Revoluce ve stravenkách: Tisíce Čechů čeká zásadní změna

Platidlo
Drobní restauratéři se bojí zrušení stravenek. V době oběda jimi platí až polovina zákazníků. Nyní hrozí, že je kvůli nově připravovanému zákonu zruší a podnikatelé tak přijdou o půlku tržeb. Ministerstvo financí zatím jejich případné zrušení nekomentuje

Kvůli nově připravovanému zákonu je možné, že se zruší stravenky. Bojí se toho především podnikatelé, kteří vlastní restaurační zařízení. „Máme velkou obavu, že změnou zákona o daních z příjmů by mohlo dojít k tomu, že se zruší všechny výjimky a padnou stravenky,“ uvedl Karel Havlíček, předseda Asociace malých a středních podniků ČR, pro iDnes.cz.

V případě zrušení by majitelé hospod mohli v době obědů přijít až o polovinu tržeb. Asociace chce o stravenkách zahájit diskuzi a hned v pondělí představí Ministerstvo financí svůj návrh. Je nesporné, že stravenky deformují trh, ale když o ně lidé přijdou, uškodí jim to.

„Navrhujeme variantu, aby stravenky byly poskytovány pouze pro stravu, v horším případě pro potraviny. Očekáváme velkou diskusi, na jaké potraviny by se to mělo vztahovat – například na rohlík ano, na mouku ne,“ dodává Havlíček.

Snad stravenky z trhu nezmizí úplně.

Mohlo by vás zajímat

Další články