Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus finále MasterChef 2020 Svatba na první pohled

Nejnovější kauzy

Revoluce v pití piva: Češi si už jedenáctku ani dvanáctku nedají!

Zdroj: Profimedia.cz
Češi a pivo
Pivo v Česku už nebude jako dřív, některé jeho druhy totiž mají od prosince nové názvy. Když si budete chtít dát jedenáctku nebo dvanáctku, bude ještě nutné rozlišit, zda je kvašená svrchně či spodně. A tím to zdaleka nekončí.

Nebojte, zlatavý mok si budete v Česku moct vychutnat i nadále. Od letošního prosince se změnil jen způsob pojmenování některých druhů piva. Na svědomí to má ministerstvo zemědělství, které novelizovalo patřičnou vyhlášku.

Jestliže jsme doteď znali 11– a 12stupňová piva jako ležáky, od nynějška se tak budou označovat pouze piva, která se kvasí spodně. Pokud se pivo vyrábí svrchním kvašením, nese teď název plné pivo.

Místo speciálních se u piv o 13 a více stupních setkáte s označením silná. Piva se sníženým obsahem alkoholu, tedy s 0,5 až 1,2 % alkoholu, se nově nazývají nízkoalkoholická. Beze změny zůstávají nealkoholická piva s 0,5 % alkoholu.

Úplnou novinkou je atypický pivní nápoj. Tak se bude označovat pití vyráběné na bázi piva, které má odlišný podíl sladu či se kvasí jiným způsobem.

Co si o tom myslíte? Zdají se vám tyto změny jako zbytečné, anebo namístě?

Související články

Další články