Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020 finále MasterChef 2020

Nejnovější kauzy

Revoluce v modelingu: Na molo vstoupila první modelka s Downovým syndromem!

Jamie Brewer má Downův syndrom, ale ani to jí nezabránilo v tom, aby dobyla
svět přehlídkových mol.
Zdroj: profimedia.cz
+ Dalších 5 fotografií
Od 11. února probíhá v New Yorku týden módy. Letošní akce se už stihla zapsat do dějin, když na přehlídkové molo poprvé vstoupila žena s Downovým syndromem.

Přehlídkové molo už dávno nepatří jenom modelkám s dokonalými mírami a bez nejmenší vady na kráse. O převrat v modelingovém světě se zasloužila americká návrhářka Carrie Hammer, která jako první poslala své oblečení předvádět ženou s Downovým syndromem. Stalo se tak u příležitosti letošního newyorského týdne módy.

K podobnému kroku Hammer inspirovala jedna ze zakladatelek kampaně Changing The Face Of Beauty, Katie Driscoll. Její projekt si klade za cíl smazávat obecně vžité představy o kráse a pozitivně působit na jedince, kteří z různých důvodů trpí pochybnostmi o svém vzhledu.

Sama Driscoll vychovává dceru s Downovým syndromem, a návrhářku proto požádala, zda by ženu se stejným postižením mohla dostat i na molo a její dceři a dalším s tímto genetickým onemocněním tak zvedla sebevědomí a fungovala pro ně jako vzor. Hammer, která už v minulosti spolupracovala se ženou na vozíčku nebo se ženou s amputovanými končetinami, jejímu přání ráda vyhověla.

A vyvolenou, která přepsala dějiny modelingu, se stala třicetiletá Jamie Brewer, herečka, již můžete znát například z populárního seriálu American Horror Story.

Své nové role se zhostila s nadšením a jako pravá profesionálka. „Mladé dívky a ženy mě vidí a říkají si: ‚Hej, pokud to zvládla ona, tak to dokážu i já.‘ Je opravdu inspirující být pro ně vzorem a dodávat jim odvahu v tom, aby byly tím, kým jsou, a dávaly to všem i najevo,“ okomentovala celou akci.

Smekáme před ní kloubouk a taky prosíme o víc odvážných návrhářek, jako je Carrie Hammer.

Související články

Další články