Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Revoluce v Miss Czech Republic: Může být transgender i hendikepovaná, ale dítě mít nesmí

Na setkání Miss Czech Republic v luxusní pražské restauraci Aureole nemohla chybět řada známých tváří včetně ještě stále úřadující královny krásy Karolíny Kopíncové (23). Ředitelka soutěže Taťána Makarenko (31) společně s kreativním ředitelem Samem Dolcem se v současné době připravují na castingy k novému ročníku, který je plný změn a novinek, o kterých Taťána promluvila v rozhovoru pro eXtra.cz. 

Česká modelka a ředitelka Miss Czech Republic Taťána Makarenko se v současné době se svým týmem připravuje na castingy k novému ročníku.

"Vůbec nevadí, když má dívka nějaké tetování, které je možné zakrýt speciálním make-upem. Já sama mám tetování a soutěžila jsem s nimi na světových soutěžích krásy. Co se týče výšky, nemáme žádné míry. Musí se probojovat v konkurenci ostatních dívek," řekla v rozhovoru pro eXtra.cz.

Taťána přiznává, že spousta dívek se třeba bojí přihlásit kvůli výšce, která úplně nesplňuje standardy soutěží krásy. "Pokud dotyčná ukáže jiné kvality, kterými ostatní dívky přebije, tak není problém," pokračuje.

"Jestli je něco překážkou, tak je to dítě. A je to čistě o prioritách. Pokud nemá dítě a rodinu, tak je její prioritou kariéra. Všechny světové soutěže tuto podmínku mají v pravidlech a my nejsme výjimkou," vysvětluje.

Taťána Makarenko: Přihlásit se může transgender nebo dívka s postižením

"Jsme v tomhle velmi otevření. Může se klidně přihlásit transgender dívka. Třeba ve Španělsku je to velký trend. V Česku ještě ne, ale snad se nám to podaří změnit," říká Taťána Makarenko.

Velmi neobvyklým krokem v soutěži Miss Czech Republic je umožnit soutěžit dívkám s hendikepem.

"Jak hendikepované, tak transgender se již objevily ve světových soutěžích. Samozřejmě že se musíme zamyslet nad tím, jak velký hendikep je dostačující, aby zvládla tu soutěž," dodává.

Zdroj náhledové fotky: Profimedia

Související články

Další články