Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Retrográdní Merkur v roce 2014: Co všechno nám tahle planeta způsobí? Připravte se na problémy v komunikaci a začněte zálohovat počítač!

Retrográdní Merkur v roce 2014: Co všechno nám tahle planeta způsobí? Připravte se na problémy v komunikaci a začněte zálohovat počítač!
Zdroj: Profimedia.cz

Pojmenování planety Merkur pochází z římské mytologie. Merkur byl bůh obchodu a posel bohů, který vyřizoval různé zprávy, zprostředkovával informace a vyjednával dohody. Planeta Merkur je proto spojována s komunikací, obchodem, cestováním a každodenními záležitostmi V antickém Řecku nesl Merkur dvojí označení, ráno se planeta jmenovala Apollo, večer pak Hermes.

Zhruba 3× do roka prochází Merkur retrográdní neboli zpětnou fází. Ve skutečnosti nejde o zpětný chod planety, ale o optický klam. Země totiž obíhá kolem Slunce jinou rychlostí než ostatní planety V době, kdy je daná planeta Zemi nejblíže, ji "předbíhá", anebo za ní naopak "zaostává" – tím vzniká zdání zpětného pohybu. Retrográdní bývají všechny planety (zato Měsíc a Slunce nikdy).

Ve čtvrtek 6. února 2014 vstoupil Merkur do retrográdní fáze, v níž setrvá do 28. února 2014.

Během retrogradity Merkuru vázne veškerá komunikace Dochází k mnohým nedorozuměním, ztrácejí se e-maily, SMS chodí někomu jinému, telefonáty jsou přerušovány, zlobí nás technika. V dopravě jsou častá zpoždění, chodíme pozdě na schůzky, zapomínáme. Máme tendenci ohlížet se do minulosti, bilancovat, předělávat a měnit plány. Do života se nám vrací lidé, s nimiž máme nedořešené věci

V tomto období se nedoporučuje podepisovat důležité smlouvy a půjčovat si peníze Musíte-li už nějakou listinu podepsat, čtěte pozorně, mohli byste opomenout něco podstatného. Nezahajujte nové projekty, podnikání a nenastupujte do nové práce, patrně by nesplnila vaše očekávání. Nenechte se zaskočit, když na povrch vyplavou záležitosti, které jste odložili, případně je v sobě potlačili.

Pokud kamkoli cestujete, především letecky, počítejte s možností zrušení či zpoždění letu. Auta se častěji porouchávají, lidé jsou nepozorní, stává se více nehod. Nekupujte mobil, tablet, notebook apod., pořídili byste nejspíš nekvalitní výrobek. Zálohujte data v počítači a telefonu, udělejte si kopie klíčových dokumentů. Není dobré prodávat ani kupovat auto, dům, byt a stěhovat se.

Tato planetární konstelace přeje zlodějům, podvodníkům a lhářům, buďte tedy maximálně opatrní, dojde-li na podepisování smluv či utrácení větších peněz. Na druhou stranu, neboť Merkur ovládá naše myšlení a úsudek, můžete mít občas pocit, jak bude v komunikaci docházet k nejrůznějším dezinterpretacím, že vám někdo lže nebo vás podvádí, přitom tomu tak nebude.

Retrográdní Merkur v roce 2014:

06. 02. 2014 – 28. 02. 2014

07. 06. 2014 – 01. 07. 2014

04. 10. 2014 – 25. 10. 2014

Královna kabelek a šátečků Alena Schillerová: Když vidím staré fotky, šla bych se zastřelit

Související články

Další články

Nejnovější kauzy