Máte chuť na něco dobrého? Byl život za socialismu sladký? Asi jak pro koho. Chuti na sladké však nepodlehneme v každé době.

Kdo by si v létě rád nepochutnal na zmrzlině? Vanilkovou, čokoládovou nebo míchanou? O mražený krém byl takový zájem, že ho stroje v cukrárně nestačily ani vyrábět. Asi si vzpomínáte na cedulky s nápisem „mrazíme". Cukráři však brzo přišli se zmrzlinou kopečkovou a my jsme si mohli vychutnávat ovocné poháry. Polárka stála v samoobsluze korunu a nanuk s čokoládovou polevou korunu čtyřicet. A Míša na klacku? To byl hit!

Co dalšího jsme si mohli v cukrárně koupit? Od punčáků, kremrolí, rakvičky se šlehačkou až po koňakové špičky. To byl tenkrát velký hit. Vše bylo laciné i na tehdejší dobu. Tukový věneček za korunu a pařížský dort za tři padesát. To jsou dnes opravdu retro ceny.

Vždy když se šlo do kina, děti musely mít s sebou bonbóny. Fialky, ty voněly i chutnaly po fialkách. A Bon pari, kvůli těm zeleným jsme se vždy málem poprali!

Žádný výlet se neobešel bez Horalek a žádné ráno bez Granka a sladkého kakaa! Ostatně je tomu tak dodnes.

Nesmíme zapomenout ani na čokoládu! Zejména na legendární čokoládové tyčinky Kofilu, Kaštany, Milenu nebo Deli.

Během nedělní procházky jsme se s rodiči stavovali v cukrárnách. Pro maminku koňakové špičky, pro tatínka nugát a dětem každému do ruky rakvičku. Vzpomínáte na své oblíbené sladkosti z dětství?