90. léta, to byl panečku jiný životní styl. Mobily ani Facebook ještě nebyly řádně na světě, muži vypadali jako muži a ženy zase jako ženy a poznali jste je od sebe dokonce i zezadu a světu vládly celebrity, které opravdu něco uměly, a ne zadek Kim Kardashian.

V 90. letech jste si taky koupili časopis a na obálce byli lidé, které jste znali. Říkalo se jim supermodelky a ve skutečnosti jich bylo maximálně deset a uměli jste všechna jejich jména zpaměti. Existovala tehdy taková skupina holek a ta se jmenovala Velká pětka a byly to opravdu ikony tehdejší doby. Byly všude v každém módním magazínu, vypadaly velmi žensky, chodily nejslavnější přehlídky a do dnešních anorektických patnáctiletých bezejmenných modelek měly opravdu daleko.

Tak schválně, vzpomenete si na jména z Velké pětky? Naomi Campbell (44), Cindy Crawford (48), Christy Turlington (45), Linda Evangelista (49) a Claudia Schiffer (43). To byly nedotknutelné modly a těsně za nimi čekaly na přijetí do klubu Tatjana Patitz, Kate Moss, Karen Mulder a Helena Christensen.

I když s tou Tatjanou Patitz (48) to bylo trochu jinak. Německá modelka byla vyhozena za dveře Velké pětky poté, co ji zastínila dravější spolurodačka Claudia. Ale než stanula na prahu této skupiny, stihla ještě s ostatními čtyřmi supermodelkami natočit asi nejvíc sexy videoklip, který kdy vznikl.

George Michael (50) si do svého klipu k písni Freedom pozval všech pět těchto zákonem ustanovených krasavic, a tím zákonem myslíme verdikt šéfky časopisu Vogue Anny Wintour, která nejenže už asi sto let rozhoduje o tom, kdo je supermodelka, ale stejně tak sto let nosí stejný účes, a stvořil něco, na co se z 90. let vyplatí vzpomínat. A pouštět pořád dokola.