Psal se rok 1997 a svět ještě neobjevil supermatku všech dob, aktivistku, herečku, držitelku Oscara, lovkyni mužských srdcí a režisérku Angelinu Jolie (38). Dcera herce Johna Voighta tehdy jen opatrně oťukávala Hollywood štěky a vedlejšími rolemi, čekajíc na tu velkou, která ji proslaví po celém světě.

Ta přišla až v životopisném filmu Gia, o modelce umírající na AIDS, ale na to si musela Angelina rok počkat. V Americe už ale věděli o protekčním dítku s velkou pusou a velkýma očima, které je podle mnohých až nadpozemsky krásné.

Kapela Rolling Stones byla naopak v té době na vrcholu a zrovna vydávali desku Bridges to Babylon a jedním z pilotních hitů byl song Anybody seen my baby? (Neviděl někdo mého miláčka?), kde Mick Jagger (69) zpívá o ženě, která mu vyznala lásku a pak jej opustila, on ji nyní hledá v davu.

Jeho femme fatale je právě mladá Angelina. S oholenými vlasy, přidrzlým výrazem v obličeji a jen v prádle tělové barvy, chlapeckého vzezření. Nic naplat, Angelině prostě krátké vlasy nesluší.