Trendy tagy očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi

Nejnovější kauzy

Retro eXtra: Česká zpěvačka s nejrychlejším jazykem Eva Pilarová. Takhle to dáma naší pop-music uměla rozjíždět na jevišti!

Je na scéně už neuvěřitelných… vlastně nevíme, my máme pocit, že od stvoření světa. Ne že by Eva Pilarová (74) byla tak stará, na svůj věk vypadá výborně a drobné plastiky, ke kterým se statečně přiznala, jí zachovaly všechny rysy a nijak jí neublížily, nebo že by jí měl docházet dech.

To vůbec.

Ale patří k české hudbě prostě odjakživa. Vrchol kariéry sice měla v 60. a 70. letech, ale dodnes když někde svátečně vystoupí, je to zážitek. Zejména i proto, že s „Pilarkou“ byla vždycky docela sranda, nebere se moc vážně, už dvacet let nosí stejné vlasy a poznáte ji na první pohled i na dálku, protože jak jednou řekla naše babička, její věkový současník: „Vsaďte se, že vyleze na pódium a bude se zase blejskat.“

Je to tak, flitry na šatech jsou jejím poznávacím znamením stejně jako jazyk podobný poslednímu typu rychlopalného děla. Eva Pilarová je mistryně v oboru zvaném scat, což, jak říká chytrá teta Wiki, je improvizovaný jazzový zpěv, my tomu jednoduše říkáme styl šavadadam. Nejvíce s tím ohromila v Montiho Čardáši, ale my jsme tentokráte vybrali přímo vrchol jejího scatování, slavný Turecký pochod od Mozarta, převedený do moderního, „blejskavého“ kabátu.

A protože je to video z roku 1995, můžeme i říct, že Eva je inspirací pro zahraniční hvězdy. Kde si myslíte, že Angelina Jolie vzala tu svou slavnou oscarovou pózu s nohou venku? Aha!

Související články

Další články