Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Restauratéři přišli s nápadem obřích skleníků: Zajistí lidem ochranu a pohodlí

Restauratéři přišli s nápadem obřích skleníků: Zajistí lidem ochranu a pohodlí
Zdroj:
Video
Nejdříve to byli plastové boxy na italských a řeckých plážích, nyní přišli v Nizozemsku s nápadem vystavět před restauracemi obří skleníky, které pojmou maximálně tři lidi. Projekt je zatím ve zkušební fázi.Třeba se skleníkového posezení dočkáme i v Praze.

Koronavirová krize zasadila mnohým podnikatelům tvrdou ránu. Jednou z nich jsou i restauratéři kteří se během pandemie všemožně snaží udržet si svůj byznys například rozvozem jídel či prodejem přes výdejová okénka. Jeden podnik v Nizozemí nyní přišel s nápadem obřích skleníků. Projekt nese název Serres Séparées.

Hosté si budou moci konečně po dlouhé době opět zajít na jídlo a v klidu si posedět. Vše je ale prozatím ve zkušební fázi. Provozovatelé restaurace v Amsterodamu pilují poslední detaily. Musí se klást důraz na hygienu a zároveň neohrozit dostatečné pohodlí hostů. Obsluha musí mít rukavice a štíty, aby se zabránilo přílišnému kontaktu s jídlem i hosty. Talíře s pokrmy se pak servírují na dlouhých prknech, aby číšníci nemuseli dovnitř.

Jediná úskalí celého nápadu, která mohou některé podniky odradit, jsou nedostatek peněz a prostoru na zahrádkách.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy