Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Reprezentant Blümel slaví narozeniny. Nadělí si benjamínek týmu postup?

MS v hokeji 2021: Matěj Blümel slaví 21. narozeniny
Zdroj: Profimedia
+ Další 3 fotografie
Narozeniny

Nejmladší člen reprezentačního kádru na MS v hokeji Matěj Blümel slaví 21. narozeniny. Benjamínek týmu si tak může nadělit pořádný dárek. Pokud s reprezentací porazí Dánsko v základní hrací době a zároveň Švédsko prohraje s Ruskem, postoupí Blümel se spoluhráči do čtvrtfinále turnaje.

Matěj Blümel patří k velkým talentům českého hokeje. Odchovanec pardubického Dynama pravidelně nastupuje v české extralize. Za uplynulý ročník například zaznamenal v dresu Pardubic hned 32 bodů. Přitom mu bylo pouhých dvacet let.

Blümelova talentu si všímají i v zámoří. Ve vstupním draftu NHL v roce 2019 byl ve čtvrtém kole vybrán jako celkem 100. hráč. Práva na českého útočníka vlastní Edmonton Oilers. Do nejlepší ligy světa ale Blümel zatím nenaskočil a zůstává v Pardubicích.

Doma má krásnou přítelkyni

Kvalitní výkony českému ostrostřelci vynesly i nominaci na seniorské MS, což je jeho první velkou akcí v seniorském reprezentačním dresu. Předtím si zahrál v národních barvách na MS do 18 let 2018 a na MS do 20 let 2020. Pokaždé se ale vrátil bez medaile, tak snad mu to cinkne letos.

Když Blümel zrovna neřádí na ledě, tráví čas se svou krásnou partnerkou Adélou Hübnerovou. Spolu před šesti týdny oslavili první výročí. "Je to vtipné, jak se dokázali tolerovat už jeden celý rok," napsal Blümel v nadsázce ke společné fotce.

Veronica Biasiol o Survivoru: Těžké to je pro obě strany, po Báře se mi stýská už teď, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy