Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 Love Island 2022

Reportérku zasáhl během hokeje puk přímo do oka. Lékaři bojují o její zrak i mimiku

Zraněná reportérka.
Zdroj: facebook
zranění
Třicetiletá slovenská reportérka Barbora Žiačiková o víkendu utrpěla při hokejovém zápase vážné zranění, když ji puk trefil přímo do oka. Lékaři nyní bojují o to, aby se ženě vrátil zrak a oko zůstalo zdravé. Zásah pukem vidělo několik lidí včetně hokejistů, reportérku, která ale měla zrovna v tu chvíli skloněnou hlavu, varovat nestihli.

Slovenská televizní reportérka Barbora Žiačiková utrpěla o víkendu velmi vážné poranění oka během zápasu mezi Banskou Bystricou a Popradem. Podle slovenského deníku Nový čas stála žena u červené čáry mezi střídačkami, kde nebylo ochranné plexisklo.

Domácí tým vyhazoval puk, na který hostující Lukáš Kozák nedosáhl. "Letěl moc vysoko, takže jsem na něj nedosáhl. Otočil jsem se a chtěl pro něj dojet. A viděl jsem, jak ji trefil. Až mi z toho pohledu bylo zle," popsal situaci hokejista.

Podle ostatních svědků tento moment vypadal opravdu děsivě. Puk reportérku zasáhl v plné síle a výsledkem je zlomená kost, otřes mozku, podlitiny, opuchlé oko zalité krví a otevřená, silně krvácející rána.

Žiačiková už je po operaci, při které lékaři bojovali především o její zrak. Až časem se ukáže, nakolik bude její oko funkční. Léčba však bude ještě dlouhá. Neurochirurgové se budou snažit zachovat mimiku v postižené oblasti a v neposlední řadě bude ženu čekat plastická operace, která zakryje velkou tržnou ránu.

Barbora Žiačiková se už z nemocnice ohlásila a uklidnila všechny, kteří o ni mají strach. "Hlásím, že jsem naživu. Děkuji z celého srdce za všechny povzbuzující zprávy a modlitby. Čeká mě operace a vrátím se ještě silnější než předtím," napsala na sociální síti.

"Dělala jsem si zrovna poznámky a měla skloněnou hlavu i zrak. Nesledovala jsem až tak pozorně dění na ledě. Puk jsem zaregistrovala až v těsné blízkosti tváře, takže jsem neměla čas zareagovat, sklonit hlavu, uhnout nebo se krýt rukou," popsala děsivý moment deníku Nový čas.

Reportérka si prý vybavuje pouze tupou bolest, která nastoupila po úvodním šoku. "Teď už je to lepší. Chci poděkovat všem, kteří se o mě postarali," vzkázala.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy