Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Reportér Michal Janotka po útoku Růžičky čelí drsným výhrůžkám. Zápasníkovo chování tvrdě odsoudili i Vémola s Véghem

+ Dalších 10 fotografií

Reportér CNN Prima News a moderátor Krimi zpráv Michal Janotka čelí výhrůžkám a nenávistným zprávám. A to poté, co v pořadu upozornil na případ zápasníka MMA Tadeáše Růžičky známého jako Mawar. Ten se na zveřejněném videu posmíval muži v bezvědomí, kterého předtím nejspíš knokautoval na pražském Strossmayerově náměstí. Po odvysílání reportáže o incidentu zápasník poštval své fanoušky proti Janotkovi. O výhrůžkách informovala stanice CNN Prima News ve svých Hlavních zprávách. 

Video, které šokovalo celé Česko a nad jehož aktérem leckdo kroutí hlavou, odsoudil i nejznámější český zápasník. „Každý normální člověk z toho videa usoudí, že takhle se může chovat jenom, s prominutím, hovado. Pokud by se opravdu prokázalo, že to byl Tadeáš Růžička, tak veškeří promotéři bojové scény by s ním měli ukončit spolupráci. A taky by ho měli vyloučit z jeho gymu,“ okomentoval pro CNN Prima News český bojovník ve smíšených bojových uměních Karlos Vémola.

Se zápasníkem, známým jako „Terminátor“, se shodne i jeho slovenský rival Attila Végh. „Za mě je to absolutně neakceptovatelné. Já říkám, že když chce být frajer a chce se jako frajer ukázat, tak ať to udělá v kleci nebo v ringu. Za mě je to otřesné,“ myslí si.

Vyjádření zápasník odmítl

Video, které celou záležitost spustilo, přitom zveřejnil sám Tadeáš Růžička v okruhu svých přátel na Instagramu. Záběry zachycují zkrvaveného muže v bezvědomí na chodníku, kterému se „Mawar“ posmívá a nazývá ho chcípákem. Předcházející události na záběrech zachyceny nejsou.

Profesionální zápasník MMA prokazuje na videu naprosté nepochopení závažnosti situace. Zatímco muž v bezvědomí může skutečně umírat na zranění hlavy a je třeba okamžitě zavolat záchrannou službu, Růžička mu přeje, „ať chcípne“ a tvrdě ho fackuje. Zápasník následně celou věc zlehčoval jako ochranu partnerky, která je na videu rovněž přítomna.

Poté, co se video dostalo do redakce Krimi zpráv, televize jej odvysílala s doprovodnou reportáží. Stanice oslovila s žádostí o vyjádření i samotného zápasníka, včetně jeho týmu. Ten se ale vyjadřovat nechtěl, ani trenéři. Naopak se Růžička po odvysílání obul do moderátora relace Michala Janotky.Parazit number one. Ani policie mi nevolala, jen tahle krysa. Ať víte, poznáte,“ napsal Tadeáš Růžička na Instagramu a sdílel facebookový profil novináře a moderátora Krimi zpráv na CNN Prima News Michala Janotky.

Kvůli reakci na Janotku, kterou zápasník sdílel, moderátorovi dokonce přišlo i několik výhružných zpráv. „Vedení redakce CNN Prima News dává Michalu Janotkovi maximální možnou podporu a veškeré výhrůžky směřované na jeho osobu nebereme na lehkou váhu. Vše monitorujeme a předáváme policii České republiky,“ uvedla PR manažerka FTV Prima Zuzana Brzáková.

Televize nebere výhrůžky na lehkou váhu

Jednání Růžičky odsoudil i elitní rozhodčí smíšených bojových umění Jakub Müller. Podle něho jde o neakceptovatelné chování, které by si zápasník MMA neměl vůbec dovolit.

Jestli toho mohl někdo využít, té obliby u fanoušků a tak dále, kterou měl, tak takhle si ji sebrat takovým hloupým videem a nejen jím, je hrozná škoda,“ okomentoval celou záležitost Matouš Rajmont, promotér akce Galavečer profesionálního boxu v Lucerně.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy