Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) StarDance 2019 Extra Host (pořad) sametová revoluce

Nejnovější kauzy

Řepka by mohl být už koncem roku na svobodě. Soud mu zkrátil trest o 293 dní

+ Dalších 19 fotografií
naděje
Situace bývalého fotbalového obránce Tomáše Řepky (45) není tak tragická, jak se na první pohled zdálo. Nejen že si získal ve věznici na Borech náklonnost svých spoluvězňů, ale také má naději na brzký návrat na svobodu.

Jelikož si Řepka (45) ještě před nástupem do vězení na Ruzyni odpracoval veřejně prospěšné práce coby fotbalový trenér, dost se mu tím zkrátil celkový pobyt ve vězení. „Do souhrnného trestu byly započítány odpracované hodiny obecně prospěšných prací v poměru jedna odpracovaná hodina – jeden den výkonu trestu odnětí svobody,“ řekl Blesku mluvčí Obvodního soudu pro Prahu 6 Martin Slováček.

Tím pádem se Řepkovi zkrátila doba výkonu trestu o celých 293 dnů, což je téměř deset měsíců. Tomáš Řepka o takto zkráceném trestu musel vědět dopředu, do vězení se mu tedy muselo jít o mnoho snáz. Navíc si je vědom toho, že si může po odpykání určité doby zažádat o podmínečné propuštění, které by délku trestu zase o něco zkrátilo.

„To je běžná praxe, poměr odpracované hodiny a výkon trestu. To se mu odečte z trestu a o to dřív si může zažádat o podmínečné propuštění,“ sdělil Blesku renomovaný právník JUDr. Jan Černý.

Fotbalový bouřlivák si bude moci tedy zažádat o podmínečné propuštění už koncem prosince. Pokud mu ho soud schválí, Řepka už by mohl oslavit konec roku se svými blízkými.

Mohlo by vás zajímat

Další články