Trendy tagy Čauky lidi Survivor Česko 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Řepka a Kadlec zase ve stejném týmu: Diváci na nás chodí, to je zásadní, říká Tomáš

Řepka a Kadlec zase ve stejném týmu: Diváci na nás chodí, to je zásadní, říká Tomáš
Zdroj: Barbora Reichová / CNC / Profimedia
+ Dalších 5 fotografií
fotbal
Fotbalový bouřlivák Tomáš Řepka (46) našel klid a zábavu ve III. třídě na Kutnohorsku. V týmu Červených Janovic se potkává s dalšími bývalými reprezentanty. V záloze nastupuje Martin Jiránek (41) a o góly se stará Václav Kadlec (28), který musel velkou kariéru ukončit kvůli vleklým problémům s kolenem. "Hraji to hlavně pozičně, ale blikaneček už taky byl," směje se Řepka v rozhovoru pro eXtra.cz.

Tomáši, s Vaškem Kadlecem vám to zase dobře šlape, že?

"Je to tak. S Vaškem Kadlecem a s Martinem Jiránkem se potkáváme ve III. třídě v dresu Červených Janovic. Vašek to tam oběhá jako útočník, Jiras v záloze a já klukům kryji záda v obraně. Vašek odehrál dva zápasy a dal dva góly, takže mu to pořád střílí. Bohužel odehrál jen dva zápasy, protože kvůli koronaviru se teď nehraje. Ale důležité je, že ho to baví, chodí na něj lidi a myslím, že je spokojený. Chodí na nás v průměru tak tisícovka lidí, je tam vždy super atmosféra. A taky mě to hodně baví."

Václav Kadlec měl problémy s koleny...

"Vašek je hlavně rád, že kolena drží. Na tuhle soutěž to jde. Takže zatím si nestěžuje a všechno je v pohodě. Navíc má dobrou práci, dělá kondičního trenéra, má velkou klientelu, našel se v tom. Takže po konci aktivní kariéry si rozhodně nestěžuje."

Co ty? Ještě udýcháš celý zápas?

"Já to hraji rozumem. Já už spíš než nějaký velký běhání zapojím zkušenosti a hraji to pozičně. Já ty kluky přede mnou diriguji, ono to úplně v mém věku stačí." (smích)

Už jsi ukázal pověstný blikanec?

"Menší blikanec už byl. Jednomu rozhodčímu jsem řekl, že se mu to utkání moc nepovedlo. Ale byl to takový malý blikaneček jen." (smích)

Děláš v Červených Janovicích kapitána?

"Kapitána nedělám, to tady dělá jeden z místních kluků. Ale v posledním zápase před covidovou pauzou jsem kapitánskou pásku dostal, protože náš kapitán byl zraněný a nemohl na hřiště."

Jak pokračuješ se studiem na trenéra?

"Mělo se začít 12. nebo 13. prosince, ale sám jsem zvědavý, zda se to kvůli covidu rozjede. Snad už se to začne rozvolňovat a budeme moci sednout do lavic. Mělo by to být na půl roku a doufám, že se tam na začátku prosince sejdeme. Trenérské licence jsou teď mojí prioritou, obětuji tomu hodně, i když to bude běh na dlouhou trať."

Co říkáš na současný fotbal? Jsou soutěže kvůli koronaviru podle tebe regulérní?

"Je pravda, že plno hráčů si stěžuje, že zápasů je málo. To mluvím hlavně o Spartě, Plzni a Slavii, tyto týmy pak trpí v Evropě tím, že liga se nehraje. Zase další hráči, kteří naskakují za reprezentaci, ale říkají, že těch zápasů je celkem dost. Každý má nějaký názor. Osobně si myslím, že naskakovat do Evropské ligy a do Ligy mistrů, aniž bys hrál domácí soutěž, je prazvláštní."

Koukali jsme na Instagramu, že jsi rozjel nový merch...

"Vyžádali si to fanoušci (smích). Tým lidí ze Sportinatoru tak připravil merch. Merche na moje jméno už existovaly před pár lety a byly úspěšný. Teď se jedná o ucelenou kolekci, ke který pak chtějí přidat mikiny a další věci. Zatím se to jeví jako dobrý krok. Hesla a citáty na trikách jsou z knihy Deník ze dna a dost jsem se u některých, který záměrně situaci zlehčují a koukají na ni s nadhledem, bavil. Je to taková vzpomínka na nějakou kapitolu mého života. A myslím, že plno lidí trička potěší."

Související články

Další články