Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) Počasí požár v Bohumíně

Nejnovější kauzy

Rentiero spustilo první nemovitostní burzu v Česku

První nemovitostní burza v Česku.
Zdroj: oficiální zdroj
Společnost Rentiero přichází na český nemovitostní trh s unikátním řešením, které pomáhá zájemcům rozumně do tohoto lukrativního odvětví investovat. To spočívá v možnosti koupě podílu v nemovitosti již za minimální investici 1000 Kč a následném konstantním výdělku na pronájmu a na růstu hodnoty nemovitosti. Investor veškeré pokyny zadá skrze jednoduché online rozhraní,o veškerou práci se pak za něj postará již Rentiero. Atraktivní novinkou je pak první česká nemovitostní burza, umožňující obchod s podílovými listy nemovitostí.

Společnost skrze minimální investici 1000 Kč nabízí možnost na webu rentiero.cz zainvestovat opravdu každému. Rentiero vyhledává a nakupuje investiční byty zejména v hlavním městě, plán do budoucna počítá s expanzí do celé republiky.

„Po nákupu nemovitosti ji společnost rozdělí na menší části a tím umožním investorům s menším kapitálem vůbec proniknout na realitní trh. Těm s větším bohatstvím zase diverzifikovat a rozložit si tak riziko. Investor se vůbec nestará o nájemníky, o výběr nájemného či o údržbu nemovitosti. Po bezplatném vytvoření účtu se za něj o vše postaráme my,“ říká Jaromír Muchka, zakladatel a ředitel Rentiero a.s.

Výraznou novinkou je spuštění tzv. nemovitostní burzy na sekundárním trhu. Princip zdejší burzy na rentiero.cz je velice jednoduchý, kdy na uživatelsky jednoduchém webovém rozhraní investoři nabízí své podílové listy jiným investorům, kteří si je mohou koupit a naopak. Zájemce zde vše najde na jednom místě a pravidla jsou velice podobná obchodu na burze a nákupu akcií.

To umožní rychlé pochopení každým uživatelem, který ihned vidí, za kolik může svůj podíl na nemovitosti okamžitě prodat nebo koupit včetně informace o výši výnosu z nájmu vůči konkrétní prodejní, resp. nákupní ceně podílu.

„Spuštěním nemovitostní burzy chceme malým i velkým investorům ukázat, že nákup a prodej podílových listů nemovitostí může být stejně jednoduchý, jako je nákup akcií na klasické burze. Naší prioritou je kvalitní výběr nemovitostí, které investorům vydělávají na pronájmu a dlouhodobě roste jejich hodnota.

Díky opravdu minimální vstupní investici je náš trh a nemovitostní burza vhodná pro každého, kdo se jen trochu o nemovitosti zajímá,“ dodává ještě Muchka. Výnos z investování do nemovitostí se dělí na výnos z pronájmu nemovitosti a z dlouhodobého růstu nemovitosti. Každá nemovitost má samozřejmě jiné roční zhodnocení, nejčastěji se však pohybuje mezi 3 až 5 procenty.

V posledních letech mediálně hojně propíraný neustálý dlouhodobý růst cen nemovitosti je základem druhé složky výnosu, kdy v Praze za posledních 5 letech rostl až ke skoro 14 % za rok. Při ideální konstelaci investor může ze svých peněz dostat výnos až 18,9 % ročně. Nepříznivé podmínky v podobě například klesání hodnoty nemovitosti samozřejmě mohou nastat, statistiky ale ukazují, že ceny nemovitostí z dlouhodobého hlediska rostou.

Související články

Další články