Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Rekordmanka Seemanová: Tahle krásná plavkyně bude bojovat o medaile

Zdroj: Se svolením Barbory Seemanové
+ Dalších 7 fotografií
Tokio 2020

Hvězda Barbory Seemanové (21) září stále víc. Nadaná sportovkyně na letošním evropském šampionátu v Budapešti získala titul na 200 metrů volný způsob a skvělou formu si přenesla i na olympiádu v Tokiu, kde v novém českém rekordu 1:56,14 postoupila do finále. Krásná Češka ale nezáří jen v bazénu, mimo něj by si v klidu mohla střihnout kariéru modelky.

Ačkoliv je plavkyni Barboře Seemanové teprve 21 let, už se jí podařilo ohromit celé Česko. A rozhodně za to nemůže pouze její nepopíratelná krása, ale také obrovský talent a vůle vítězit. Seemanová se totiž začala etablovat mezi elitu už v pouhých šestnácti letech.

Tehdy totiž na mistrovství Evropy juniorů 2016 v Maďarsku získala dvě stříbrné medaile v závodech na 100 m a 200 m. Povedené výkony jí pak vynesly nominační limit na Letní olympijské hry v brazilském Riu, které se konaly ještě v témže roce. Mimochodem, ona kraulařská dvoustovka, která Seemanovou dostala na olympiádu, byla českým rekordem.

Útočí na medaili

Seemanová se tak v šestnácti letech stala nejmladší členkou české výpravy na olympiádě v Riu. Mladičké plavkyni sice premiéra pod šesti kruhy nevyšla, když v závodě na 200 metrů tam skončila na 31. místě, byla to pro ni ale obrovská zkušenost.

Z té čerpala nejen na letošním mistrovství Evropy, kde získala titul na 200 metrů volný způsob, ale především na olympiádě v Tokiu. Tam totiž v českém rekordu 1:56,14 postoupila do finále. Ve středu tak bude bojovat o medaile.

I kdyby se české plavecké hvězdě nepodařilo urvat cenný kov letos, je velká šance, že se to povede za tři roky. Vždyť je Seemanové pouhých 21 let a už nyní ohromuje svými výkony, které se každý rok zlepšují.

Více o LOH 2021 Tokio ➔

Související články

Další články