Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Co ste hasiči Tokio 2020

Nejnovější kauzy

Rekordmanka McGonagallová a další: Zajímavosti o posledním Harrym Potterovi vás dostanou!

Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 23 fotografií
kouzelný svět
Harry Potter už se blíží ke zdárnému konci. Ačkoliv už víme, že dobro musí vždy vyhrávat nad zlem, v posledním filmu nás čeká spousta úmrtí, která nejednomu fanouškovi kouzelného světa vženou slzy do očí. I s nimi souvisí zajímavosti, které k poslednímu dílu neodmyslitelně patří.

Osm filmů o Harrym Potterovi, natočených podle stejnojmenných knih, jsme mohli každou sobotu sledovat na Nově. Nyní přišel čas se s kouzelným světem rozloučit a sledovat poslední bitvu, která rozhodne o tom, zda v Bradavicích zavládne dobro, či zlo. Věděli jste o zajímavostech, které s tímto dílem souvisí?

Maggie Smith, která hrála Minervu McGonagallovou, se díky bojové scéně s Alanem Rickmanem alias Snapem stala nejstarší herečkou, která kdy bojovou scénu natáčela. Tím se zapsala do knihy rekordů.

Za první snímek ze série o Harrym Potterovi dostal Daniel Radcliffe milion amerických dolarů, za poslední film třicetinásobek.

Na poslední den natáčení přijel Rupert Grint se zmrzlinářským vozem a všem rozdával zmrzlinu.

V poslední scéně snímku, kde mladí kouzelníci odvádí svoje děti na vlak do Bradavic, se po boku Draca Malfoye jako jeho manželka objevila skutečná přítelkyně jeho představitele Toma Feltona.

Harryho jizva byla Danielu Radcliffovi za celou dobu natáčení namalována celkem více než 2000krát, jeho dublérům nebo náhradníkům pak asi 3800krát.

Arthur Weasley měl původně v tomto díle - stejně jako v pátém - zemřít, avšak autorka předlohy J. K. Rowling ho nemohla zabít, protože byl jeden z mála dobrých otců v knihách.

Tajemná komnata byla celá vytvořena počítačem. Rupert Grint a Emma Watson hráli v místnosti se zeleným pozadím.

Jedná se o jediný díl série, kde Hermiona létá na koštěti.

Pro roli Heleny z Havraspáru nejdříve autoři zvažovali obsazení Kate Winslet, ale její agent nabídku odmítl ještě dříve, než by se herečka mohla stihnout rozmyslet.

Daniel Radcliffe údajně zlomil v průběhu celé ságy 80 hůlek, jelikož je používal jako paličky k bubnování.

Související články

Další články