Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) StarDance 2019 Extra Host (pořad) sametová revoluce

Nejnovější kauzy

Rekonstrukce Šlechtovy restaurace v Praze bude stát 120 milionů: Politici se bouří kvůli pronájmu památky

Šlechtova restaurace
Šlechtova restaurace je nádherná kulturní památka, která byla postavena v 17. století a v současné době ji vlastní hlavní město Praha. Objekt dlouhou dobu chátral a jeho záchrana započala před dvěma lety. Město Praha za rekonstrukci zaplatí zhruba 120 milionů korun.

Šlechtova restaurace v Praze 7 by měla být otevřena pro veřejnost příští rok. Znovuotevření restaurace bohužel rozpoutalo spor na magistrátu hlavního města. Opozičním zastupitelům se nelíbí způsob výběru provozovatele a výše nájemného.

„My jsme se z různých důvodů, především ovšem v zájmu rekonstrukce Šlechtovky, pokusili vybrat budoucího provozovatele co nejrychleji, efektivně, tak, aby to bylo v zájmu hlavního města, aby to bylo v zájmu obchodní společnosti, kterou řídíme, ale také v zájmu Pražanů,“ řekl TN.cz předseda představenstva akciové společnosti Obecní dům.

Podle nejnovějších informací by se novým provozovatelem od příštího roku měla stát společnost Vinohradský pivovar. Ve Vinohradském pivovaru má podíl kandidát do městského zastupitelstva za Prahu sobě Matěj Turek.

„Žádný střet zájmů v tom necítím, protože nejsme ani na jedné straně nijak zapojení. V pivovaru jsem navíc menšinový podílník,“ nechal se slyšet Turek. Způsob výběru nového provozovatele se ale nelíbí vedení města Prahy a chtějí novou soutěž.

„Je zvláštní, že to výběrové řízení proběhlo uzavřeně, nebylo k dispozici celé veřejnosti, čili my tvrdíme, že nemohl vyhrát ten, kdo poskytl nejlepší nabídku,“ řekl Tomáš Portlík.

Mohlo by vás zajímat

Další články