Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy StarDance 2019 Extra Host (pořad) demonstrace proti Babišovi Události roku 2019

Nejnovější kauzy

Rekonstrukce kobek na náplavce se blíží ke konci: Rašínovo nábřeží bude ještě krásnější

+ Dalších 9 fotografií
téměř hotovo
Na pražské náplavce Rašínova nábřeží se blíží ke konci rekonstrukce takzvaných kobek. Přestavují se podle návrhu architekta Petra Jandy a vypadá to, že příchozí budou mít brzy možnost vidět jeho plán v plné parádě.

Jedním z nejnavštěvo­vanějších míst hlavního města Prahy je Rašínovo nábřeží. Náplavka podél řeky Vltavy je oblíbeným místem jak turistů, tak i místních. Lidé se tam chodí projít, ale i bavit.

Nyní tam probíhá rekonstrukce kobek, které původně sloužily jako čapadla. Čapadla byly mezery v pobřežních zídkách neboli kanály, které sloužily k rozebírání vorů plavících dříví. Později po regulaci řeky a vybudování nábřežních zdí se z nich staly tunely.

Podle nejnovějších informací Institutu plánování a rozvoje hlavního města Prahy to vypadá, že přestavba bude brzy dokončena. Kobky se rekonstruují podle návrhu architekta Petra Jandy a v pátek došlo k osazení obřích čoček, které budou vstupem do kobek. Rekonstrukce je téměř hotová a snad nebude trvat dlouho a všichni se budeme moci pokochat moderní náplavkou. Podívejte se do fotogalerie, jak probíhá přestavba.

Mohlo by vás zajímat

Další články