Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Jaromír Soukup Festival Karlovy Vary 2022

Řekněte létu sbohem: Meteorologové vydali výstrahu před povodněmi a lijáky

Řekněte létu sbohem: Meteorologové vydali výstrahu před povodněmi a lijáky
Zdroj: pixabay.com
+ Další 3 fotografie
předpověď počasí
Konečně to začalo vypadat, že se do Česka vrátilo léto. V minulém týdnu jsme si mohli užívat slunečných a nadprůměrně teplých dní. V sobotu Česko ještě sužovala vedra přes 30 °C a obloha byla bez mráčků. Na konci minulého víkendu se ovšem počasí začalo kazit a nový týden nezačal vůbec příznivě. Meteorologové navíc vydali výstrahu před silnými dešti a povodněmi platnou od pondělního rána.

Parné dny vystřídaly deště a typické počasí, na které jsme zvyklí na konci prázdnin. Počasí v Česku se bohužel nemá lepšit ani v nadcházejících dnech. Včera vydali meteorologové výstrahu před silnými dešti na celém území.

V částech Vysočiny a Pardubického kraje by se lidé ovšem měli mít na pozoru, protože v těchto krajích platí extrémní stupeň nebezpečí. Výstraha před povodněmi platí až do středy, a to zejména pro kraj Moravskoslezský, Olomoucký, Jihočeský, Plzeňský a Vysočina.

"Vzhledem k vysoké nasycenosti povodí po vydatných srážkách a vlivem dalších předpokládaných srážek očekáváme vzestupy hladin, které mohou překročit úroveň 1. stupně povodňové aktivity, místy až 2. stupně povodňové aktivity," varuje ČHMÚ.

"Místy očekáváme vydatný déšť s úhrny nad 30 mm/6h nebo celkovým úhrnem 40-60 mm," dodávají. Do konce týdne se počasí umoudřit nemá. Ve středu očekávejme polojasno až skoro jasno, na Moravě a ve Slezsku oblačno až zataženo a ojediněle přeháňky nebo občasný déšť. V Čechách ráno ojediněle mlhy. Nejnižší noční teploty 15 až 11 °C, v Čechách až 8 °C. Nejvyšší denní teploty 20 až 24 °C, v Čechách až 26 °C.

Sandra Nováková řekla své ANO na netradičním místě

Související články

Další články

Nejnovější kauzy