Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Reklama na Audi pobouřila svět. Lidem vadí malá holčička s banánem, automobilka se omluvila

Reklama na Audi pobouřila svět. Lidem vadí malá holčička s banánem, automobilka se omluvila
Zdroj: Audi
+ Další 2 fotografie
Tvrdá kritika
Automobilka Audi se rozhodla stáhnout svůj reklamní obrázek, na kterém se holčička opírá o auto a v ruce drží banán. Důvod? Na sociálních sítích se strhla vlna kritických komentářů. V nich je reklama označována za sexismus a prý podporuje pedofilii. Firma se následně omluvila.

Nový model auta RS4 Avant od značky Audi prošel proměnou a vypadá více sportovně. Automobilka se ale v reklamě snažila prodat fakt, že jde stále o rodinné auto. Proto zveřejnila fotografii vozidla, o nějž se opírá holčička v brýlích. To by možná ještě u některých lidí prošlo, co ale vzbudilo bouřlivé reakce, je to, že holčička drží v ruce banán.

Pod příspěvkem s popiskem „Nechte vaše srdce bít rychleji - ve všech aspektech” se okamžitě strhla vášnivá diskuze. Část lidí v tom hned viděla sexismus nebo dokonce pedofilii. Reklama jim přišla naprosto nemístná a požadovali její stažení.

„Malá holka se symbolem falu v ruce. Jasně, super,” napsal v komentáři pod příspěvkem jeden z uživatelů. Podobné věci si všímali i jiní lidé. „Dívka v předškolním věku v roli malé Lolity s banánem v ruce, to jako vážně?” napsal jeden z diskutujících.

Ne všichni ale byli za jedno. „Skandál? Ne, nemyslím si, že by někdo v Audi mohl očekávat tyto přehnané psychotické reakce,“ bránil automobilku další uživatel a nebyl sám. Části lidí přišla kritika jako zbytečná hysterie. "Není něco naopak špatně s vámi, když v tom hned vidíte takové věci?" ptal se jeden z diskutujících kritiků.

Ať tak, či onak, Audi reklamu stejně stáhla a omluvila se. „Audi nikdy nemělo v úmyslu někomu ublížit. Upřímně se omlouváme za tento necitlivý obrázek a zajistíme, aby v budoucnu již nebyl použit. Interně prozkoumáme, jak byla tato kampaň vytvořena a zda neselhaly kontrolní mechanismy,“ uvedla automobilka ve svém prohlášení a zdůraznila, že chtěla jen upozornit, že jde o rodinné auto.

Související články

Další články