Obyvatelé Dháky mohou zvířata obětovat na několik místech, které jim určily úřady. Kvůli prudkým dešťům se ale do těchto oblastí dostalo jen pár lidí. Ostatní obětovali zvířata v ulicích města, na parkovištích i u garáží. Krev se tak dostala do zaplavených ulic a změnila je v krvavé řeky. Zvířata poráželo hodně lidí, protože v Dháce žije více než 10 milionů obyvatel.

Svátek íd al-adhá je v Bangladéši u muslimů hodně oblíbený. Jde o svátek oběti, který slaví porážením dobytka. Obětují obvykle ovce, krávy a kozy. Na masu si většinou pochutná rodina a přátelé nebo ho muslimové darují chudým, kteří si takovou oběť nemohou dovolit.

Halal porážky řešili policisté i v Česku. Na odlehlém místě blízko zemědělského družstva v Kosticích na Břeclavsku měli muslimové žijící v Rakousku rituálně porážet ovce. Rituální porážka se v islámu i v judaismu vyznačuje s tím, že se neomráčenému zvířeti jedním rychlým tahem nože přetne tepna zásobující mozek krví. Zvířata se rituálně obětují na paměť biblického příběhu o Abrahámovi, který byl připraven obětovat syna. Příběh se objevuje i v koránu.