Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Petr Pavel tragédie v Mostě

Registrace očkování proti covidu: Padesátníci se mohou hlásit o vakcínu. Jak na to?

Registrace očkování covid 50+: Co je třeba?
Zdroj: Pixabay
KORONAVIRUS

K očkování proti covidu-19 se mohou začít přes web ministerstva zdravotnictví hlásit lidé ve věku od 50 do 55 let. V Česku jich žije více než 686.000. Dosud bylo lidem ve věku 50 až 59 let, kteří patří do některé z prioritizovaných skupin podáno, více než 373.000 vakcín a dokončené očkování má 118.000 z nich.

V Česku se proti nemoci způsobené novým druhem koronaviru, který se v zemi poprvé objevil loni na začátku března, očkuje od konce prosince. Od té doby bylo podáno více než 3,2 milionu dávek vakcíny a dokončené očkování má milion obyvatel.

Jako první se začalo s očkováním zdravotníků a obyvatel a zaměstnanců domovů pro seniory a dalších zařízení sociálních služeb. Od poloviny ledna se očkují také nejstarší senioři nad 70 let, postupně se od začátku března spouští také další věkové skupiny.

Přednost dostali také učitelé, pracovníci v sociálních službách nebo také armáda, hasiči, policisté a další zaměstnanci integrovaného záchranného systému a kritické infrastruktury. Přednost před vrstevníky mají také chronicky nemocní, pro které by nemoc znamenala vyšší riziko nebo pečující osoby.

Přihlásit se o očkování můžete ZDE!

K přihlašování je třeba zadat mobilní telefonní číslo, na které přijde bezpečnostní kód. Po jeho zadání se vyplňuje jméno, příjmení a číslo pojištěnce, které u většiny lidí odpovídá rodnému číslu. Poté si zájemce o očkování vybere očkovací místo, kde si chce nechat vakcínu aplikovat. Pokud má volné termíny, přijde zájemci další kód PIN 2. Po jeho zadání je možné si zamluvit den a čas očkování.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy