Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 MS v hokeji 2024 Survivor 2024 - aktuálně

Regina Rázlová slaví 75: K narozeninám si nadělila film s Rodenem

Regina Rázlová slaví 75: K narozeninám si nadělila film s Karlem Rodenem
Zdroj: profimedia
+ Další fotografie
narozeniny

Regina Rázlová a Karel Roden natáčejí rodinný film Tancuj, Matyldo režiséra a scenáristy Petra Slavíka. Jeho premiéra je plánovaná na příští rok. Rázlová, která dnes slaví 75. narozeniny, ztvárňuje bývalou barovou zpěvačku a bohémskou Matyldu, u níž propuká Alzheimerova choroba. Roden hraje jejího syna, citově uzavřeného soudního exekutora Karla.

"Točíme několik na sebe navazujících obrazů, kdy se Matylda dostává ke svému synovi Karlovi do Prahy a začínají spolu zažívat takové zvláštní situace, které se posléze vysvětlí její nemocí," řekl ČTK režisér a scenárista Slavík.

Scénář příběhu inspirovaný skutečnou událostí v rodině scenáristky Nataši Slavíkové a režiséra Slavíka vznikal téměř sedm let a poukazuje na to, že nemoc nemusí být jen komplikací, ale naopak příležitostí vydat se na cestu uzdravení v okruhu rodiny a blízkých. Tvůrci chtějí zároveň připomenout, že s rozšiřováním nemocí typu Alzheimerova choroba v současné společnosti přibývá i těch, kterých se toto téma týká a chtějí o něm veřejně mluvit.

"Vyprávět příběhem takovou složitou věc, jako je starost o staré rodiče, kteří byli celý život soběstační, na nic nás nepotřebovali a najednou, když už jsme staří, tak někdo ještě starší potřebuje pomoc, to je těžká věc. Je na tom zajímavé, kdo takový příběh prožívá a jak se s ním vypořádá," uvedla herečka Regina Rázlová.

Z učitelky je kolegyně

Rázlová a Roden se spolu jako herci ve filmu nazvaném podle písně Waltzing Matilda z repertoáru Toma Waitse sešli poprvé. V minulosti Rázlová působila jako Rodenova pedagožka na DAMU. "Mám ho moc ráda už od dob jeho studií, byl to vynikající student," podotkla.

Rázlová, která 16. července slaví 75. narozeniny, i v osobním životě prožívala nelehký osud. Po roce 1989 se dala na podnikání a několik měsíců strávila ve vazbě kvůli kauze vytunelovaného Skloexportu, ve které padly osvobozující rozsudky a kvůli které byla herečka i odškodněna. K tomu se přidaly zdravotní problémy.

"Kromě toho, že jsou Rázlová a Roden oba vynikající herci a typově do svých postav přesně zapadají, tak příběh jim dává možnost ukázat herecké umění v polohách pro ně nových," uvedli Slavíková a Slavík.

Další rána pro Veronicu Biasiol. Po vlně hejtů během Miss jí ublížila vlastní maminka. Kráska přiznala velké zklamání

Související články

Další články

Nejnovější kauzy