Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Ředitel roku: Lékaře nechal ve štychu. Během nouzového stavu si jel zalyžovat

Martin Stračár, ředitel brněnské Vojenské nemocnice.
Zdroj: Vojenská nemocnice Brno
Kauza

Ředitel Vojenské nemocnice Brno Martin Stačár čelí kritice za to, že během nouzového stavu odjel na lyžařskou dovolenou. Tu by si přitom někteří lékaři nejspíš ani nedovolili vzít, protože nemocnice aktuálně pod covidovými pacienty praskají ve švech. Stačár se v rozhovoru pro iDnes bránil tím, že na dovolenou má přeci nárok každý člověk.

Povedený ředitel

Nálada je v nemocnicích přeplněných pacienty s covidem poslední dobou napjatá, lékaři jsou unavení. Rozčísnout situaci se ale podařilo řediteli Vojenské nemocnice Brno. Ten si vzal v klidu na týden dovolenou, zatímco se celé Česko trápí nad nouzovým stavem.

Kroky Martina Stačára tak odsoudili jak někteří lékaři, tak i část veřejnosti. Ten se přitom brání tím, že v létě nikde nebyl, nikam nejel a navíc nadělal asi sto přesčasových hodin. Přesto jej lidé odsuzují, že se během nouzového stavu sbalil a vypadl z nemocnice pryč.

Stračár zase argumentuje tím, že v době, kdy odjížděl, vyhlášení nouzového stavu nic nenasvědčovalo, z dovolené prý přijímal telefonické hovory, e-maily a dokonce se na dálku účastnil i jednání.

Za svým konáním si stojí

"Z dovolené jsem se online účastnil pátečního jednání krajského krizového štábu. Denně jsem měl několik telefonátů a e-mailů. Všechny informace, které jsem dostal, jsem předával dál,“ uvedl Stračár pro iDnes s tím, že očerňování svého jména považuje za podpásovku, protože na dovolenou má přeci nárok každý včetně jeho zaměstnanců.

Podobnou výpravu přitom povedený ředitel podnikl už minulý rok, kdy v době nouzového stavu odjel na hory lyžovat a vrátil se s pozitivním covid testem. Vojenská nemocnice v Brně přitom byla nucena pozastavit plánované operace a aktuálně provádí jen ty akutní.

Související články

Další články