Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020 Počasí

Nejnovější kauzy

Ředitel prohrál v kasinu 400 tisíc: Peníze byly ze školní kasičky určené na plavání, výlety a obědy

Strašné
Policie stíhá ředitele základní a mateřské školy na Kroměřížsku. Zpronevěřil totiž více než 400 tisíc korun, když si přivlastnil peníze školy, zaměstnanců a příspěvky od žáků. Peníze pak prohrál v automatech.

Během pár měsíců se řediteli základní a mateřské školy na Kroměřížsku podařilo zpronevěřit přes 400 tisíc korun. Využíval školní platební kartu a vybíral z fondu kulturních a sociálních potřeb. Podařilo se mu získat kolem 364 tisíc korun z bankovního účtu školy. Informoval o tom web iDNES.cz.

Ředitel školy si také nechával peníze přijaté od studentů. Rodiče žáků se složili na školu v přírodě a celkem vybrali 57 tisíc korun. Z toho si ředitel nechal zhruba 49 tisíc. Čtyřiapadesátník si vzal tisícovku i z peněz určených na kurzy plavání.

Dokonce si přivlastnil i peníze od zaměstnanců školy, které byly určeny na obědy. „V druhé polovině loňského roku tak dohromady zpronevěřil téměř 416 tisíc korun,“ sdělila kroměřížská policejní mluvčí Simona Kyšnerová. Ředitel zpronevěřené peníze prohrál z velké části v kasinu a zbytek využil pro vlastní potřebu.

Muži nyní hrozí až pět let za mřížemi nebo peněžitý trest.

Související články

Další články