Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Ředitel Motola Ludvík: Máme tu jen 1 vážného pacienta s covidem. Názory dalších odborníků

Ředitel Motola Ludvík: Máme tu jen 1 vážného pacienta s covidem. Názory dalších odborníků
Zdroj: archiv
+ Dalších 6 fotografií
koronavirus v česku
Ministerstvo zdravotnictví bije na poplach s tím, že situace ohledně koronaviru v Česku je vážná. Dle jejich údajů překročil počet nakažených v posledních dnech 2000 denně, ve čtvrtek 17. 9. dokonce 3000. Zavádějí se striktní hygienická opatření a lidé mají strach, že se vracíme zpět do března. Ředitel Fakultní nemocnice v Motole Miloslav Ludvík se podivuje tomu, proč Česko utrácí desítky milionů za testy, když je v největší nemocnici v České republice pouze 1 pacient s onemocněním covid připojený na plicní ventilátor. Odborníci a epidemiologové se ale ve svých postojích rozcházejí.

1 pacient připojený na plicní ventilátor

Ředitel Fakultní nemocnice v Motole Miloslav Ludvík se vyjádřil, že momentálně je v největší nemocnici v Česku s onemocněním covid léčeno 21 lidí a z toho je jen 1 člověk připojen na plicní ventilátor.

"Držme se reality a čísel. Rád bych k dnešnímu dni komentoval reálnou statistiku covidových pacientů ve Fakultní nemocnici v Motole - největší české nemocnici. Aktuálně máme 21 nemocných s covidem-19, z toho pouze jeden je v těžkém stavu na jednotce intenzivní péče a vyžaduje připojení na plicní ventilátor," rozpovídal se Miloslav Ludvík

"Ostatní pacienti mají lehký průběh nemoci, jejich léčba probíhá maximálně s podporou kyslíkové terapie. Škála ročníků narození těchto pacientů začíná rokem 1929 a končí rokem 1950. Máme sice i několik pacientů mladšího věku, ti však mají vysloveně lehký průběh nemoci a hospitalizováni jsou z toho důvodu, že mají i jiné zdravotní komplikace," dodává s tím, že nechápe, proč Česko utrácí miliony za testy.

"Proti této realitě postavme fakt, že denně utrácíme 34 milionů korun za 20 tisíc testů," nechápe. Ludvík ale není jediný, kdo kritizuje počínání vlády během koronavirové krize.

Premiér má zájem, aby bylo co nejvíce nakažených

Parazitolog a evoluční biolog Jaroslav Flegr se ostře pustil do premiéra Andreje Babiše (66), který by dle jeho slov neměl být členem krizového štábu.

"Ať chce nebo ne, je finančně zainteresován na tom, aby bylo v naší republice co nejvíce nakažených vyžadujících vyšetření, aby kapacity konkurenčních laboratoří provádějících tato vyšetření byly co nejnižší, ceny za vyšetření co nejvyšší a také na tom, aby se co nejdéle zdrželo zavedení jednoduchých, ovšem zároveň mnohem levnějších metod diagnostiky covidu ze slin," myslí si.

Došlo na má slova, tvrdí Jan Pirk

Profesor Jan Pirk dlouhodobě kritizuje opatření vlády proti koronaviru a brojí za cílené promoření obyvatel. "Bohužel došlo na moje slova, která jsem vyslovil už v březnu a za něž mě strašně znectili. Pokud už tu ten virus je a není očkovací látka, není jiná možnost než to prodělat. Jinou imunitu nemůžeme získat," řekl eXtra.cz

"Sklízíme, co jsme zaseli. Ve Švédsku to byl malér, v New Yorku také, ale teď jsou vysmátí. Jsou promoření. Je pravda, že v New Yorku to tehdy bylo těžké. Bohužel se v takové chvíli stane, že ohrožení lidé zemřou. U nás (kde se promoření bráníme – pozn. red.) zkrátka zemřou jen o tři měsíce později," obává se Jan Pirk.

Lékař Hnízdil: Mám plnou ordinaci vyděšených rodičů

Lékař Jan Hnízdil se dlouhodobě vymezuje proti vládním nařízením spojeným s pandemií koronaviru "Mistrem v šíření strachu je premiér Babiš. Je postižený panickou úzkostí. Děsí se, že by mohl být pozitivní, takže se nehne bez respirátoru. Odmítá karanténu, vždyť přece seděl u okna, a nenechá se testovat. Jeho rozhodnutí jsou motivována strachem o sebe," řekl v rozhovoru pro eXtra.cz.

Hnízdil se dále strachuje o budoucnost těch nejmenších. "Do mojí ordinace chodí děti s rodiči, vyděšení, v roušce, bojí se podat ruku, sáhnout na kliku. Když ve škole zakašlou, může je učitel poslat do izolace. To je poznamená na celý život. Přitom děti jsou naše budoucnost," dodává.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy