Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Ředitel dopravního podniku Slavoj Dolejš útočí na vládu: Se*u vám na roušky

Slavoj Dolejš a plody moře.
Zdroj: archiv S. Dolejše
+ Další 3 fotografie
koronavirus
Nové nařízení kolem plošného užívání roušek kritizuje celá řada lidí. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch oznámil, že od 1. září 2020 budou roušky povinné ve veřejné dopravě nebo na školních chodbách. Proti vládě se ostře vymezil ředitel Dopravního podniku města České Budějovic Slavoj Dolejš.

"Sru na nošení roušek. Zkrvená vládo, já nejsem ovce. Roušku nosit nebudu," takto ostře se proti rozhodnutí ministerstva zdravotnictví na svém facebookovém profilu vyjádřil šéf Dopravního podniku města České Budějovice. Později dodal, že i on má právo se vyjádřit jako každý naštvaný člověk. Dolejš tvrdí, že nařízení kolem roušek dokazují, že žijeme v totalitním státu.

"Vážení přátelé, na svém FB účtu se vyjadřuji jako Slavoj Dolejš. Jakékoliv mé vyjádření nebo sdílení příspěvků tak vnímejte. Pokud to někomu vadí, ať si mě vyškrtne z přátel. Nikoho k ničemu nenabádám. Nikoho k ničemu nenutím. Jak se kdo bude chovat, je pouze jeho věc," dodal Dolejš, když se ho pokusili oslovit novináři z Mafry.

Slavoj Dolejš je ředitelem Dopravního podniku města České Budějovice od června 2015, ale už v roce 2013 byl pověřen řízením společnosti. Na manažerských pozicích působil ve firmě od roku 2011.

Nařízení od 1. září

"Od 1. září 2020 zavádíme plošné nošení roušek ve všech dopravních prostředcích. Povinnost bude i ve vnitřních prostorech, jako jsou obchody, obchodní centra a pošty, a na vnitřních hromadných akcích bez ohledu na počet účastníků," uvedl ministr zdravotnictví Vojtěch. Otázky a nepochopení vyvolává nařízení pro školy. Vojtěch si představuje, že na školních chodbách žáci budou mít roušky, ve třídě si je ale sundají. Svůj postup bude ministr zdravotnictví ve čtvrtek obhajovat před premiérem Babišem.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy