Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Ředitel ČT o vztahu Světlany Witowské a exdiplomata Koláře: Střet zájmů necítím, budeme to ale hlídat

Zdroj: eXtra.cz
+ Dalších 12 fotografií
práce a vztahy
Vztah moderátorky Světlany Witowské (47) s bývalým diplomatem Petrem Kolářem (57) mohl být problémový, co se týče České televize, mohlo jít totiž o střet zájmů. Generální ředitel ČT Petr Dvořák (55) odpověděl jasně, jak se k celé situaci staví a jak budou postupovat. A moderátorku si plánují pohlídat.

"Co se týče střetu zájmů, já tam žádný zásadní střet zájmů necítím, protože přítel Světlany Witowské není ani aktivní politik, ani aktivní státní úředník," uvedl šéf ČT Petr Dvořák pro Blesk. "Pokud by se tahle situace změnila, pak to samozřejmě budeme řešit," doplnil ředitel. Witowská se jen přesunula z pořadu Události do relace Interview ČT24. Uvedla, že si přechod do Interview přála a moc se na to těší.

Možný střet zájmů je ale stále ve hře. I do Interview ČT24 totiž chodí politici jako hosté a generální ředitel České televize informoval o tom, že celá záležitost bude v rukou redakce zpravodajství. "Oni musí přijít s návrhem, jakým způsobem budou vidět zapojení Světlany Witowské v rámci našeho vysílání," vysvětlil Dvořák.

Nový vztah navázala ještě v manželství

O novém vztahu Witowské s Kolářem se ví už od začátku prázdnin. Petr Kolář dříve působil jako velvyslanec v Rusku a USA a před čtyřmi lety dokonce zvažoval kandidaturu na prezidenta proti Miloši Zemanovi. V současné době není ani politikem nebo kandidátem, nejde tedy o nijak zásadní problém, alespoň prozatím.

"Vzhledem k tomu, že mé manželství s Petrem Witowským bylo formálně ukončeno začátkem roku po vzájemné dohodě, mám za to, že mám právo navázat nový vztah, o kterém jsem stále ještě manžela informovala," uvedla už dříve pro eXtra.cz Witowská s tím, že se ke svému vztahu dál vyjadřovat nebude.

Související články

Další články