Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Ředitel Bulovky vyzval sestřičky, aby nenosily roušky: Andrej Babiš požaduje jeho odvolání

Ředitel Bulovky vyzval sestřičky, aby nenosily roušky: Andrej Babiš požaduje jeho odvolání
Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 7 fotografií
Skandál
Premiér Andrej Babiš (65) požaduje, aby byl okamžitě odvolán ředitel pražské Nemocnice Na Bulovce, kterým je Jan Kvaček. Ten v pondělí nechal rozeslat e-mail zaměstnancům Bulovky, že nemají nosit roušky, když je stejně neochrání. Kvaček se hájil tím, že je to v souladu s WHO. Na tuto informaci upozornil web Novinky.cz.

Už v pondělí byl personál Nemocnice Na Bulovce nepříjemně zaskočen, když jim dorazil e-mail s informací, že je zbytečné nosit roušku. Prý jim podle ředitele Bulovky Jana Kvačka stejně k ničemu není a neochrání je. E-mail putoval přímo od vedoucí epidemioložky Hany Bláhové a Kvaček zastával stejný názor.

Plýtváte materiálem, míní Bláhová

"S ohledem na vypjatou situaci a z toho, co zde vidím, si Vám dovoluji připomenout, že standardní používání roušek či respirátorů je naprosto nesmyslné a ve většině případech pouze plýtváte materiálem, který budeme brzy potřebovat, a to jak na běžné izolační režimy, tak na pacienty nakažené koronavirem," píše podle webu Novinky.cz Bláhová v e-mailu.

Ředitel Kvaček s ní souhlasí. "Je to společný názor našich infektologů a naší hygieničky. Navíc je to v souladu s doporučením WHO. Ústenky by měli nosit pouze zdravotničtí zaměstnanci, kteří trpí nějakým respiračním onemocněním a mohli tak někoho nakazit," uvedl ředitel pro Novinky.

Rozhněvaný premiér

Andrej Babiš se rozčílil a požaduje okamžité odvolání ředitele z funkce. "Bulovka zešílela! Je to skandál. Okamžitě žádám odvolání pana ředitele," reagoval premiér na e-mail. "Bulovka je klíčová nemocnice. Je to naprosto v rozporu s doporučením vlády," dodal. O odvolání však musí rozhodnout sám ministr zdravotnictví Adam Vojtěch

Roušky a jiné ochrany obličeje se však nosí proto, aby dotyčný nenakazil své okolí, pokud je infikovaný, ať už jde o COVID-19 nebo o obyčejnou chřipku. Lidé mohou nosit zdravotní či ušitou roušku, ale také šálu nebo šátek. Celou situaci s koronavirem sledujeme online

Patricie Pagáčová bez servítků: Manžel byl teď za mámu, dceru chůvě svěřit nechci, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy