Trendy
válka na Ukrajině EURO 2024 Clash of the Stars 8 Filmový festival Karlovy Vary 2024

Ředitel AstraZenecy si koupil luxusní sídlo! Utratil v přepočtu 173 milionů korun

Pascal Soriot, ředitel AstraZeneca bydlí v luxusu za 173 milionů
Zdroj: Profimedia
Předchozí Další
+ Další 2 fotografie
Bydlení

Pascal Soriot, generální ředitel farmaceutické nadnárodní společnosti AstraZeneca, si pořídil sídlo snů v Sydney v Austrálii. Dům s vlastní posilovnou, úžasnou garáží, vlastní galerií a čtyřmi ložnicemi jej vyšel v přepočtu na 173 milionů korun.

Pascal Soriot žije v luxusu

Máte 173 milionů korun navíc? V přepočtu právě za tolik si koupil nové sídlo generální ředitel farmaceutické nadnárodní společnosti AstraZeneca, Pascal Soriot. Ten si pořídil luxusní vilu v australském Sydney. Pohádkové bydlení oplývá vlastní galerií, tělocvičnou i kinem. Za překrásné garáže by se nemusel stydět žádný papaláš.


Zachránil AstraZenecu

Soriot, který má francouzské i australské občanství, se do země protinožců přistěhoval roku 1990. Dům se čtyřmi ložnicemi ale zatím asi příliš nevyužije, aktuálně totiž pobývá v Evropě. Známý byznysmen je ženatý a má dvě děti. Všichni z jeho tří bratrů se živí jako lékaři.

Otec Pascalovi zemřel, když bylo chlapci dvacet. Studoval veterinu v Paříži a svou láskou ke zvířatům se doteď netají. Jeho nejmilejší jsou prý koně. Soriot pracoval i v Tokiu, kde nějakou dobu pobýval, stejně jako v Americe. O Soriotovi se mluví nejen jako o schopném leaderovi, ale i jako o zachránci společnosti AstraZeneca, která se i díky němu stala jedním z globálních lídrů farmaceutického výzkumu a vývoje.

GLOSA: Mikýřova úžasná pouť Survivorem. Mikyska vyhrál právem, ale pomohla mu zbabělost a krátkozrakost soupeřů

Související články

Další články

Nejnovější kauzy