Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Petr Pavel tragédie v Mostě

Redakce eXtra.cz si vyzkoušela Survivora na vlastní kůži: Takhle jsme přečkali noc v džungli

Survivor si tým redakce eXtra.cz vyzkoušela na vlastní kůži,
Zdroj: Veronika Dočkalová / koláž eXtra.cz
+ Dalších 10 fotografií
reportáž

Na obrazovky televize Nova míří nejdrsnější reality show Survivor Česko a Slovensko. Redakce eXtra.cz měla možnost být v kůži soutěžících a okusit, jak chutná přenocování v džungli. Tvůrci nás odvezli na autentický pustý ostrov v Dominikánské republice, abychom si vyzkoušeli noc v džungli plné nebezpečně vypadající havěti a zvěře - bez jídla, ohně, ale také přístřešku. Jak jsme to zvládli? Můžeme jen potvrdit, že Survivor je skutečně pouze pro jedince s velkou psychickou odolností.

Na pustý ostrov v Dominikánské republice, kde se natáčí reality show Survivor, jsme dopluli člunem. Ještě před výstupem na pevninu jsme obdivovali nedotčenou přírodu, která je zasazená uprostřed Atlantského oceánu.

Příjezd na ostrov

Po skoku z lodi na pevninu nám byly jasně dány stejné instrukce a pravidla, kterými se musí řídit i soutěžící v Survivoru. Vkročili jsme do džungle, kde na nás čekala bedna, ve které bylo pár lehkých dek, mačeta, křesadlo a sekyra. Ve srovnání, co čeká na ostrově soutěžící je to luxus, samotní účastníci možná nebudou mít vůbec nic. Bedna byla položená na dřevěných deskách bez jakékoli ochrany, na kterých jsme později spali.

Tvrdé instrukce a poznání nebezpečné džungle

Instrukce - přečkejte celý den v džungli plné hmyzu, bez jídla, ale také ohně. Bylo nám také řečeno, že se nemáme kvůli bezpečnosti příliš vzdalovat od "kempu". Tyhle informace bez přílišných rozmyslů jsme vstřebali a poprvé vyrazili hlouběji do džungle, kde jsme chtěli poznat přírodu, kterou jsme obklopeni. Po vstupu do lesů nás ovála vlhkost, která neustoupila do samotného odjezdu z ostrova.

I desítky metrů vysoké palmy lemovaly nejen pobřeží, ale také se nacházely ve vnitru džungle. Museli jsme si dávat pozor nejen na dvoukilové kokosy, které občas z palmy spadly, ale také na samotné zpeřené listy stromu, jež dosahovaly délky i tří metrů a po pádu na člověka by mohly způsobit velmi nepříjemné zranění.

Dva spadlé kokosy jsme pomocí mačety po dlouhé snaze otevřeli, avšak v tom prvním byla ukrytá ohromná stonožka, což nebyla jediná havěť, která v džungli bydlí. Štíry, pavouky velikosti dlaně sice můžete přehlédnout, ale pocitově tušíte, že od vás nejsou daleko.

Založení ohně a psychické vyrovnání

Po návratu do kempu se začalo stmívat, což znamenalo, že si musíme založit oheň pomocí křesadla, což se podařilo až po několikahodinovém snažení, a v době, kdy jsme dokázali oheň již udržovat bez přehnané námahy, se velmi setmělo. Na chvíli jsme si sedli na pláž, kde jsme sledovali nepopsatelně krásnou noční oblohu a měsíc, který se postupně ztratil v oceánu.

Nejdelší noc v našich životech

Před námi byla jedna z nejdelších nocí v našich životech. Převlékli jsme se do teplejšího oblečení a uvelebili se na dlouhé a tvrdé desky bez přístřešku. Usnout bylo za doprovodu velmi hlučného a útočného hmyzu, náhlých pohybů travin, dusna a vlhka náročné, avšak některým jedincům se to podařilo. Po pár hodinách spaní pod širým nebem nás probudil lehký déšť, před kterým jsme se ukryli pod deku. Po chvíli pršet přestalo, avšak již byl znát i razantní pokles teploty, který by se lépe překonával ve spacáku.

Na nějakou dobu jsme opět zamhouřili oči, pak nás ovšem postihl déšť, který postupně zesiloval do tropické bouře. To jsme si již vzali veškeré promočené věci a do ranních hodin jsme přečkávali, než déšť odejde.

Bolestivé a promoklé probuzení

Asi v šest hodin ráno déšť pominul a my, rozlámaní, hladoví, promoklí a nevyspaní, jsme na sobě zaznamenali nejen desítky štípanců od hmyzu, ale také modřiny ze spaní na tvrdé desce. Přesto jsme si nenechali vzít pozitivní pohled na nepopsatelný zážitek, který vzrostl i s východem slunce, jenž na pustém ostrově v Karibiku bral dech.

V osm hodin ráno jsme s nadšením vyhlíželi člun, který nás přijel "zachránit" a odvézt zpět do civlizace.

Vyhodnocení

Po vlastní zkušenosti a snaze prožít autentickou noc, kterou budou zažívat účastníci Survivoru, jsme vyhodnotili, že je to reality show jen pro velmi odvážné a psychicky stabilní jedince, kteří se nebojí překonávat své hranice. Nehledě na fakt, že na soutěžící čekají téměř každý den velmi náročné soutěžní aktivity pro získání imunity, jež jsme si také mohli na vlastní kůži vyzkoušet. O tom už ale v příštím článku.

V galerii se podívejte, jak den a noc na pustém ostrově probíhaly.

Vítěz Survivoru Tomáš Weimann: Lásku hledá marně. Přiznal, proč to nevyšlo se Žanetou

Související články

Další články

Nejnovější kauzy