Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Clash of the Stars Jaromír Soukup

Řecko otevřelo brány českým turistům: Má to však háček. Vstup do země může být některým odepřen

Řecko otevřelo brány českým turistům: Má to však háček. Vstup do země může být některým odepřen
Zdroj: unsplash.com
+ Další fotografie
Řecko
Češi se od 1. července mohou chystat do oblíbených destinací v Řecku. Obnovilo se totiž letecké spojení z Prahy. Na Balkánský poloostrov se tak odbavuje i několik letů denně. Podle cestovních kanceláří je většina cest už vyprodaná. Řecko považují Češi za jednu z bezpečnějších zemí. Počet nakažených totiž nestoupá.

Někteří turisté se již nemohli dočkat, až budou moci konečně vycestovat do zahraničí Výjimkou toho nejsou ani Češi, kteří vyprodali skoro všechny lety do řeckých destinací.

Na webových stránkách Letiště Václava Havla se uvádí, že byl zatím obnoven letový provoz do sedmi řeckých destinací. V sobotu se mají obnovit i lety do Athén.

Do Řecka se tak ihned vydala i herečka a zpěvačka Yvetta Blanarovičová „Těšila jsem se. Myslím si, že se těší každý, kdo má aspoň trošku rád cestování, ale samozřejmě se musí dodržovat určitá pravidla,“ uvedla pro Novinky.cz a dodala, že má přibalenou i dezinfekci a roušky.

Přibalit si ochranné pomůcky by měl ale každý cestující. Stále totiž platí hygienická opatření v podobě ochrany nosu a úst ve zdravotnických zařízeních, hromadných dopravních prostředcích i v prostorách letiště, ve výtahu a obchodních centrech. Za nedodržení opatření hrozí všem pokuta ve výši 150 eur.

"Každý cestující musí také nejpozději do 48 hodin před vstupem na území Řecka vyplnit v angličtině nebo němčině a odeslat oficiální elektronický formulář, tzv. Passenger Lokátor Form - PLF," vysvětluje ministerstvo zahraničí Poté obdrží elektronicky individuální čárový QR kód, jímž se musí prokázat při nástupu na palubu letadla a při vstupu na území Řecka.

Kromě toho se někteří cestující musí podrobit i testům na koronavirus. Pokud odmítnou spolupracovat, bude jim odepřen vstup do země a na dovolenou mohou zapomenout. Momentálně je v Řecku potvrzeno přes tři tisíce případů nakažených. Z toho 192 lidí zemřelo.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy