Aby byly prostituky vůbec nějak zabezpečené, snížují svou cenu.

Některé jsou ochotny sexovat za kus jídla. To je pro Řecko kruté zjištění. Ženy, které nabízejí svá těla, trpí hladem, takže se prodávají i za kus chleba.

Podle profesora sociologie na aténské Univerzitě Panteion Gregoryho Lazose, který zkoumal situaci sexuálních pracovnic v Řecku, je krize tak vážná, že se prostitutky potřebují především najíst. Peníze jdou stranou.

Mezi prostitutkami se momentálně najdou i mladé studentky. Než krize začala, půlhodinový sex s prostitutkou stál asi 1350 korun. Nyní cena sexu klesla na 1200 korun.

„Kvůli řecké krizi počet nejlevnější prostitutek rapidně stoupá. Ženy na poli prostituce musí být zoufalé jako nikdy předtím,“ vysvětlil pro list The Times profesor Lazos.

Odhaduje se, že více než 50 procent řeckých žen ve věku 17 až 20 let zkusilo prostituci. Klín je pořád zaručenou cestou k obživě. Roste i poptávka po stále mladších ženách.

V Řecku se minulý měsíc odehrál otřesný případ, kdy matka prodávala svou dvanáctiletou dceru knězi a důchodci. Za ni pak inkasovala nehorázné částky. Nyní byla odsouzena na 33 let ve věžení.