Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023

Recept na vynikající omáčku. Takhle vám budou houby šmakovat!

Houbová omáčka dle Jitky
Zdroj: Se souhlasem Toprecepty.cz
nejlepší recepty

Houbařská sezona se rozjela na plné obrátky. Přinesli jste plný košík hub a netušíte, jak nejlépe s dary lesa naložit? Můžete vyzkoušet následující recept na houbovou omáčku.

Hub jsou nejenom plné lesy, ale také sociální sítě. Počasí houbám přeje a nejspíše ještě pár týdnů se nevrátíte s prázdnou. Ve spolupráci s webem toprecepty.cz nabízíme recept na vynikající houbovou omáčku, který jistě hravě zvládnete.

Recept na houbovou omáčku dle Jitky

Houbová omáčka - suroviny

0,5 l drobně nakájených hub

1 větší cibule

0,5 dl oleje

1 kelímek smetany na vaření

0,5 l mléka

4 lžíce hladké mouky

sůl

pepř

kmín

petrželovou nať

citronová šťáva

Na části oleje nechte zesklovatět jemně nakrájenou cibuli. Potom přidávejte kmín a nakrájené houby, osolte a asi 10-15 minut poduste. V dalším hrnci připravte jíšku – rozehřejte zbytek oleje, přisypejte mouku a za stálého míchání nechte několik minut restovat.

Jíšku zalijte smetanou a mlékem a za stálého míchání přiveďte omáčku k varu a nechte provařit. K omáčce přidávejte podušené houby, dochuťte ji pepřem a solí, příp. můžete přidat i trochu citronové šťávy.

Pokud omáčka hodně zhoustla, rozřeďte ji trochou mléka a provařte ještě asi 5 minut. Na závěr do omáčky přidejte hrst nadrobno nasekané petrželové natě. Omáčka je výborná s houskovým knedlíkem.

Zaujal vás recept na houbovou omáčku podle Jitky? Podívejte se na následující videorecept, jak ji připravit ➔

Finalistky Miss Czech Republic zahalené do písku: Krásky nafotily dechberoucí snímky v rozpálených dunách

Další články

Nejnovější kauzy