Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Recept na vepřové na houbách: Takhle vám čerstvé hříbky mimořádně zachutnají!

Nejlepší přílohou k vepřovému na houbách je rýže.
Zdroj: Se souhlasem Toprecepty.cz
nejlepší recepty

Vepřové na houbách je možné připravit jako rychlou večeři i jako nedělní rodinný oběd. Lze na něj využít sice i houby sušené, ale čerstvé hříbky budou mnohem lepší. Lesy v současné době lákají nejen na krásnou procházku, ale také na košíky hub. Tak proč toho nevyužít?

Zkuste si uvařit nestárnoucí klasiku z vepřového masa s pořádnou dávkou hříbků. Houby spolu s cibulovým základem vytvoří naprosto dokonalou a silnou omáčku. Recept je sám o sobě velmi jednoduchý a na úspěchu budu záviset zvláště to, jaké vyberete maso. Nejvíce se hodí plec. Jako přílohu lze doporučit rýži či knedlík, záleží však, co máte nejvíce rádi.

Postup přípravy – vepřové na houbách

Suroviny – vepřové na houbách

4 plátky vepřového masa

čerstvé houby

1 cibule

100 gramů anglické slaniny

1 lžička sladké papriky

1 lžíce mouky

sůl

pepř

olej

kousek másla

Více o tématu

Na oleji s máslem lehce osmahněte anglickou slaninu, nechte zpěnit nakrájenou cibuli, přidejte plátky masa a zprudka je opečte.

Poté sáhněte po koření. Jídlo osolte, opepřete a posypejte paprikou dle chuti. Následně přidejte houby. Pokud se vám nedostává hub čerstvých a máte pouze houby sušené, nezapomeňte je předem asi hodinu máčet.

Jídlo podlijte a poduste. Měkké maso vyjměte, v trošce vody rozmíchejte mouku a omáčku můžete zahustit. Prošlehejte a vařte minimálně 20 minut. Poté vložte maso zpět.

Podívejte se na videorecept, jak vepřové na houbách nejlépe připravit ➔

Související články

Další články