Jmenuje se Tao Porchon-Lynch a je nejstarší trenérkou jógy podle Guinnessovy knihy rekordů. Tao si bez problémů dá nohu za hlavu nebo odtancuje náročnou choreografii s 30letým tanečníkem. Jaké je její životní krédo? V hlavě se stále cítí jako 20letá a nechce ani nikdy dospět.

Tao se věnuje józe už od svých osmi let, kdy ji uchvátil pohled na jógu praktikující lidi na pláži v rodné Indii. V roce 1967, když jí bylo 49 let, se stala profesionální instruktorkou. Dokonce se v mládí věnovala i modelingu. Věnovala se také dlouhé roky tanci.

Její vitalita nezná mezí, a jak sama říká, jóga je recept na věčné mládí nejen těla, ale i duše. Tao nemá problém si položit nohu za krk, dokonce ve vzduchu se udrží jen na jedné ruce. V tanečních soutěžích poráží o 70 let mladší účastníky.

Jogínka je živým důkazem toho, že pravidelné cvičení jógy v kombinaci s pozitivním pohledem na život může být klíčem k dlouhověkosti. „Nikdo mi nebude říkat, že něco nemohu dělat. Budu žít tak, jak se cítím,“ řekla před nedávnem na jedné ze svých lekcí.

Už jste někdy byli na lekci jógy? Pokud ne, máte nejvyšší čas to napravit. Uvidíte, že to s vaším životem udělá naprosté divy.