Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 StarDance 2023: kompletní přehled

Recepční Hermann z Arabely slaví 80: Ladislav Županič je se svou třetí ženou již 48 let

Ladislav Županič v seriálu Kameňák
Zdroj: Se souhlasem TV Nova
+ Dalších 7 fotografií
NAROZENINY

Nemít to v občance, osmdesát let si sám nevěří. Herec Ladislav Županič slaví kulatiny, jak ale eXtra.cz prozradil, věk se prý na něm naštěstí zatím nijak zdravotně neprojevuje.

Ladislav Županič: 80 let v plné síle a zdraví

„Velice vám děkuji, budu si sám přát štěstí a zdraví. Nijak tu osmdesátku neslavím, akorát mám v rádiu pořad Humoriáda,“ reagoval pro eXtra.cz herec Ladislav Županič na naši gratulaci.

Toho diváci mohou znát jako recepčního Arnošta Hermanna ze seriálu Arabela, dále pak z filmové série Kameňák jako vilného ředitele Edu nebo coby náměstka v Dřevoplechu Roberta Rumlenu ve snímku Vesničko má, středisková. Za sebou má ale i řadu dalších rolí.

„Zdravotně jsem v pořádku, zaplaťpánbůh. V soukromí taky vše v pohodě, práce stále je. Teď jsem daboval tříhodinový film s Melem Gibsonem, příští týden další dabing, k tomu hraju, je toho dost,“ vypočítává umělec, který jasně dokazuje, že když slouží zdraví, ani v osmdesáti letech není třeba stahovat se pracovně do ústraní.

Je také dvorním dabérem legendárního Clinta Eastwooda. „Je mu 93 let a připravuje další film. Je neuvěřitelný,“ dodal herec, který je rád, jak postupně s tímhle hercem stárnul, sám ale neměl náladu na nějaké bilancování.

Jeho druhou ženou byla Jana Drbohlavová

Ladislav Županič, který býval například i uměleckým šéfem a později také ředitelem Hudebního divadla Karlín, je držitelem Ceny Thálie za dvojroli v Kleci bláznů. Celkem byl třikrát ženatý. Jeho první ženou byla podle jeho slov krásná Helena Drahotová, s níž má syna Ladislava. Jenže pak potkal herečku Janu Drbohlavovou, bezhlavě se zamiloval a byla z toho další veselka. Ani jim to ovšem příliš dlouho nevydrželo: byli spolu mezi lety 1970 a 1975.

S nedávno zesnulou kolegyní herec zplodil syna Jana (ten z něj udělal hned dvakrát dědečka), potřetí se v roce 1980 oženil s televizní kostymérkou Hanou Novákovou. Žijí spolu už ale od roku 1975. Mají syna Davida.

„Dopřál jsem všem svým synům vlastní maminku,“ pochlubil se nedávno v Českém rozhlasu v pořadu Aleše Cibulky, Blízká setkání.

Související články

Další články