Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021 Český lev 2021

Nejnovější kauzy

ŘEČ TĚLA A PENĚZ: Natěšený Andrej, netrpělivý Donald! Roli sehrálo i tučnější konto

Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 80 fotografií
Babiš v USA
„Bude to zážitek,“ těšil se Andrej Babiš (64) na čtvrteční setkání s Donaldem Trumpem (72). A bylo znát, že si český premiér svých 77 minut v Bílém domě vážně užíval. Co se dá vyčíst z jejich řeči těla? Americký prezident získal nad Babišem převahu už kvůli významu a velikosti své země, ten ho ale překonal zase výší svého bohatství!

Donald Trump (72) přijal Andreje Babiše (64) v Oválné pracovně a tentokrát upustil od svého směšného zvyku přetahování se o to, kdo je větší chlapák. Choval se uctivě snad už kvůli tomu, že díky exmanželce Ivaně Trumpové (70) ho k Česku pojí silné pouto.

Americký prezident ale nad Babišem okamžitě nabyl mocenskou převahu, což se vzhledem ke světovému vlivu Spojených států dalo očekávat. Při podání ruky měl pevnější stisk Trump, Babiš ho ale přelstil a podal mu ruku seshora, jak to mívá běžně ve zvyku. To se už v minulosti povedlo třeba francouzskému prezidentovi Emmanuelu Macronovi (41), jenž tím Donalda značně rozhodil.

Komentátoři za velkou louží si všimli jakési Babišovy nervozity, kdy při svém úvodním slovu až příliš často rozhazoval rukama. Připisovali to však i faktu, že angličtina není mateřským jazykem českého premiéra.

Andrej prý Donalda rozhodil délkou svého projevu. „Působil netrpělivě, ale zachoval se slušně, když jeho host mluvil o něco déle, než by mu možná bylo milé,“ uvádí američtí odborníci na řeč těla. Jakmile Babiš začal vychvalovat slogan „udělejme Ameriku znovu skvělou“, Trump se rozzářil a vše bylo rázem zapomenuto.

Ukaž peněženku, Donalde

Jestliže Trump trumfuje Babiše v síle a významu svého úřadu, přesně naopak je tomu v oblasti bohatství. Přestože Andrej meziročně zchudl o více než miliardu, stále má tučnější konto než Donald. Se svými 3,5 miliardami dolarů je Babiš 617. nejbohatší člověk na světě, zatímco Trump se s 3,1 miliardami dolarů umístil na 715. příčce.

Vyplývá to z aktuálního žebříčku prestižního magazínu Forbes. Ten zároveň dodává, že miliarda se Babišovi „ztratila“ v investicích, které mu v následujících letech přinesou ještě větší jmění než předtím.

Předseda české vlády hodnotil schůzku velmi pozitivně. „Děkuji za vřelé přivítání a neuvěřitelně otevřený, přátelský rozhovor,“ vzkázal do Bílého domu na Facebooku. Nadšení neskrývala ani první dáma Melania Trump (48), která čas strávený s Monikou Babišovou (44) považuje za „báječný“.

Související články

Další články