Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023

Vzpoura na Náplavce: Srotily se tam davy, hlava na hlavě, lidi rozháněla policie

Vzpoura na Náplavce: Srotily se tam davy, hlava na hlavě, lidi rozháněla policie
Zdroj: Martin Procházka / eXtra.cz
+ Dalších 10 fotografií
Dav na Náplavce
Jedna výstraha Pražanům nestačila. Poté, co v úterý musela na Náplavce zasahovat policie, se situace opakovala jako přes kopírák. Na nábřeží Vltavy byla opět hlava na hlavě, většina lidí nedodržovala vládní nařízení, a tak musela znovu zasahovat policie. Na místě tak řešila řadu prohřešků, kdy lidé neměli respirátor, shlukovali se a někteří opět setrvali na Náplavce i po deváté hodině večer.

Krásné jarní počasí, kdy teplota ve stínu vyšplhala ke 23 stupňům Celsia, doslova svádělo k tomu, aby lidé vyrazili na procházku či venkovní posezení. Proto se řada obyvatel vydala do pražských parků i na Náplavku, kde se shlukovali ve větším počtu, popíjeli alkohol a o respirátorech ani nemohla být řeč.

Na Náplavce se tak nabízel obrázek, který vypadal jako by žádná pandemie neexistovala. Problém je, že v nemocnicích stále leží přes sedm tisíc lidí a Česko stále není z nejhoršího venku. Nemluvě o tom, že i venku jsou povinné roušky a platí zákaz shlukovaní, včetně zákazu vycházení po 21. hodině.

Policie plánuje pravidelné kontroly

Stejně jako v úterý tak na Náplavce museli zasahovat policisté, a to už odpoledních hodin. Pravidelně napomínali Pražany, kteří nenosili respirátor či nedodržovali nařízené rozestupy. Kolem deváté se strážníci museli vydat znovu. Nejprve megafonem upozornili na platící zákaz nočního vycházení. Následně ztotožnili všechny, kteří na náplavce zůstali. Čtyři policejní auta projížděla celou Náplavkou, protože jela od Výtoně a končila u Mánesa, a důsledně kontrolovala dodržování vládních opatření.

Opakovala se tak situace z úterka, kdy policisté museli řešit desítky porušení vládních nařízení, včetně porušení zákazu vycházení po deváté hodině. "V průběhu včerejšího dne jsme v odpoledních hodinách až do pozdního večera řešili větší množství porušení aktuálních nařízení souvisejících s otevřením restauračních zařízení, shromažďováním osob a nenošením roušek," uvedla pro eXtra.cz mluvčí pražských strážníků Eva Kropáčová.

Ta zároveň dodala, že kontroly budou pravidelně probíhat i v následujících dnech. Policisté se zejména zaměří na oblíbená místa, jako jsou Riegrovy sady, Žižkovské zahrádky či Náplavka. "V těchto kontrolách budeme i nadále pokračovat a opět se zaměříme na místa s větší koncentrací osoba a místa, kde jsme v průběhu včerejšího dne zaznamenali problémy," upozornila Kropáčová.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy