Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020 finále MasterChef 2020

Nejnovější kauzy

Rebelce, která žila s Kurtem Cobainem, odbilo už 50! Je to vůbec možné?

Tak všechno nejlepší, babi!
Zdroj: profimedia.cz

Courtney Love se narodila přesně před 50 lety, tedy konkrétně 9. července 1964 v San Francisku.

Proslavila se jako zpěvačka, kytaristka a textařka zaniklé grungeové skupiny Hole, ale především jako vdova po nejcharismatič­tějším blonďákovi všech dob Kurtu Cobainovi, frontmanovi skupiny Nirvana.

Ne náhodou ji časopis Rolling Stone nazval „nejkontroverznější ženou v historii rocku". Courtney se ve svém životě nikdy s ničím nemazala. Drogy ani různé skandální eskapády jí nebyly cizí a dodnes se s jistotou nedá říct ani to, zda se nějakým způsobem nepodepsala na Cobainově smrti.

Zajímavý je například i fakt, že jako herečku ji pro film objevil náš režisér Miloš Forman, který se za ni kvůli její bouřlivácké pověsti musel v průběhu natáčení finančně zaručit u pojišťovny. Její přesvědčivý herecký výkon v životopisném filmu Lid versus Larry Flynt, kde ztvárnila roli manželky kontroverzního pornografického magnáta Larryho Flynta, byl však nakonec oceněn nominací na Zlatý glóbus 1996, a tak se potvrdilo, že Forman se se svou volbou nemýlil.

„Courtney Love je fascinující osobnost, jedna z nejlepších, jakou jsem mezi americkými herečkami poznal. To je absolutní fenomén, a přitom jsem o ní nevěděl vůbec nic. Nic o rokenrolu, o ní, ale po několika minutách jsem věděl, že je to třída. Člověk, který bere svou kariéru nesmírně vážně, který je velmi zodpovědný, když se do něčeho pustí… Je to talent, který nezná hranice,“ řekl o téhle peroxidové blondýně s rudými rty slavný český režisér.

A my ti tedy také opožděně přejeme vše nej, padesátiletá rebelko bez příčiny!

Související články

Další články