Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Reálné mučení, ponižováni i smrt. V Rusku se diváci baví sledováním brutálních živých přenosů na YouTube

Reálné mučení, ponižováni i smrt. V Rusku se diváci baví sledováním brutálních živých přenosů na YouTube
Zdroj: Se souhlasem YouTube.com
Brutální zábava

Světem otřásá nový trend. Jmenuje se 'trash-streaming' a v realitě to vypadá tak, že můžete díky živým přenosům na YouTube sledovat uživatele, kteří mučí, pohřbívají lidi za živa nebo je zabíjejí za peníze. Nejedná se ale o žádný podvod, nýbrž o nebezpečně reálnou podívanou, která si v Rusku našla své příznivce.

Streamovací videa jsou většinou informační nebo zábavná. Ale nový trend, který získává popularitu hlavně v Rusku, není legrační, nýbrž děsivý a brutální. Trend trash-streamingu se rozvinul už kolem roku 2010, ale s příchodem koronaviru se rozšířil ještě víc. Osamělí a často znudění diváci hledají rozptýlení, a proto se často dostanou k tomuto typu videí. Jde o to, že youtubeři na své telefony nebo webkamery živě vysílají, jak někoho mučí, pohřbívají za živa nebo různými způsoby ponižují.

Šokující videa

Brutální podívaná navíc nabízí sledujícím, že mohou kromě finančních darů posílat i žádosti, co má s lidmi dotyčný vlogger dělat. Tato šokující 'zábava' si už vyžádala mnoho lidských životů. Jedním z nejznámějších případů je ten, kdy ruský YouTuber Stas Reeflay, skutečným jménem Stanislav Reshetnikov (30), údajně zabil svou osmadvacetiletou přítelkyni přímo během vysílání. V mrazivých teplotách ji nejdříve zamkl na balkóně a poté nechal bezvládně ležet na gauči za ním, zatímco stále živě vysílal. Později bylo ukázáno, že příčinou úmrtí bylo poranění hlavy. Už dříve jí ve svých videích nazýval například prostitutkou, protože si to tak přáli sledující, kteří mu za to platili.

Další ohavný případ se stal tento měsíc, kdy skupinka lidí natočila, jak se vloupala do bytu trojnásobné maminky, kterou zdrogovali a poté znásilnili. Mezi dalšími šokujícími videi byl i bezdomovec, kterého někdo pohřbil zaživa. Naštěstí se mu ale nic nestalo a bezdomovec byl později vyhrabán. Takhle trpěl jen proto, aby dostal jídlo a střechu nad hlavou.

YouTube je proti nim stále bezradný

Dvě nejběžnější streamovací platformy Youtube a Twich sice blokují tvůrce, kteří vyobrazují nevhodný obsah, jenže živé přenosy nedokážou uhlídat. Ty totiž probíhají neomezeně. Pokud vloggery odstraní, ti si mohou zcela jednoduše založit náhradní kanál, kam poté tato strašlivá videa nahrávají. Případně je přeposílají i přes Telegram, který slouží pro zasílání zpráv.

Mnoho uživatelů se tomuto odpornému trendu věnuje i z toho důvodu, že se jedná o rychlé a pro některé snadno vydělané peníze. Jeden z účastníků například pro to, aby získal finanční částku, snědl červy, rybí vnitřnosti, a také se nechal polít alkoholem.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy