Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Realita versus fikce: Obsazení minisérie Iveta se vydařilo. Většina herců byla podobná předlohám

Minisérie Iveta: Herci jakoby z oka vypadli svým předlohám, perfektní je Petr Sepéši
Zdroj: Profimedia/koláž eXtra.cz
+ Dalších 10 fotografií
Srovnání

Minisérie Iveta si dala za cíl zreflektovat podstatnou část života zesnulé zpěvačky Ivety Bartošové (†48). Ačkoliv příběh občas není věrný skutečnosti, tvůrci se snažili o co nejpřesnější obsazení, což se jim většinou povedlo. Trefou do černého byl například Vojtěch Vodochodský, který dokonale ztvárnil zesnulého pěvce Petra Sepéšiho (†25). Dokonale obsazená byla i role maminky Svatavy Bartošové, již si střihla Alena Mihulová. 

Už od prvního plakátu k minisérii Iveta se lidé na sociálních sítích často dohadovali o podobnosti hlavních herců vůči jejich předlohám. Právě titulní postava se velké části příliš nezamlouvala. "Vždyť si vůbec nejsou podobné," kritizovala Tereza na Facebooku obsazení Anny Fialové do role Ivety Bartošové.

To ale většinou byla jediná výtka. Jinak se totiž tvůrcům podařilo vybrat herce, kteří jsou svým vzhledem věrní skutečným postavám. Například Vojtěch Vodochodský jakoby z oka vypadl zpěvákovi Petru Sepéšimu, který tragicky zemřel v pětadvaceti letech.

Trefou do černého bylo i obsazení Ivetiny maminky Svatavy. Tu se jala ztvárnit Alena Mihulová a nutno říct, že naprosto trefně. Jistou podobnost dodržela i Eliška Křenková. Ta má nepopiratelně podobné rysy jako sestra legendární zpěvačky Ivana.

Tvůrci se v sérii věnovali i Ladislavu Štaidlovi. Ten byl jednou z největších lásek Bartošové a ze vztahu také vzešel její jediný syn Artur. Ladislava si zahrál Ondřej Gregor Brzobohatý a i on zapadl do celkově zdařilého castingu.

Slečna, co leze po čtyřech a štěká jako pejsek: Kafuu prozradila, jak tento virální trhák vznikal

Související články

Další články

Nejnovější kauzy