Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Petr Pavel tragédie v Mostě

Realita jako zlatý důl Hollywoodu: 16 událostí tak děsivých, že podle nich vznikly filmy

Realita jako zlatý důl Hollywoodu: 16 událostí tak děsivých, že podle nich vznikly filmy
Zdroj: Millennium Entertainment / Blue Sky Media (Czech Republic) / 2003 Newmarket Film Group
+ Dalších 12 fotografií
galerie
Ať už se upozornění, že snímek je natočený podle skutečné události, objeví na začátku či na konci filmu, divák z něj má vždy jiný a zvláštní pocit. Sledování herců, kteří před kamerou zopakovali realitu a ztvárnili osoby, které skutečně žijí nebo kdysi žily, vytváří atmosféru tak hustou, že by se dala krájet. Věděli jste, že těchto 16 snímků bylo inspirováno skutečností?

Filmoví tvůrci, především pak ti v hororovém žánru, rádi připravují pro diváky momenty překvapení. Pokud se lidem během sledování snímku vytváří husí kůže, jejich zděšení pak ještě o to víc umocní, když se před závěrečnými titulky objeví hláška, že to, co právě zhlédli, bylo natočeno podle skutečné události.

Jedním z nejznámějších filmů inspirovaných realitou je horor V zajetí démonů. Rodina Perronova skutečně existovala a někteří její členové jsou naživu dodnes, dokonce byli v kině na premiéře. S duchy si užili svoje a na strašlivé časy nevzpomínají zrovna v dobrém.

Realita jako zlatý důl

Ačkoliv události, které jsou pro tvůrce inspirací, jsou mnohdy skutečně děsivé, oni sami v nich vidí především příležitost vydělat velké peníze. Na 16 filmů, které byly natočeny podle skutečných a děsivých událostí, se podívejte v galerii.

Souboj liliputů na Clash of the Stars: Malej Zmijozel hubne, Obr mluví o tiché vodě

Související články

Další články

Nejnovější kauzy